Oldala 8 of 8 ElsőElső ... 678
Eredmény 71 to 77 of 77

Topic: Egészségről általánosságban

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up
    Received: 1,620
    Given: 1,958

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ged Hozzászólás megtekintése
    Az összes biztosítás, legyen az lakás-, autó- egészség- vagy nyugdíjbiztosítás, nem úgy működik, hogy befizetsz x összeget és abból minden igényedet kielégítik. X millió ember befizet és annak csak a töredéke kap vissza valamit. A többség úgy fizeti a díjakat, hogy nem veszi igénybe a szolgáltatást.
    Ha az emberektől nem vonnának le egészségügyi járulékot és nem lenne állami egészségügy (se rendelők, se kórházak, se támogatott gyógyszerek, se mentők), a kezelések költségét nem tudnák csak a kezelésre szorulók finanszírozni a le nem vont járulékokból. Ez csak úgy működik, hogy a többség fizeti a kisebbség költségét. Ha felborul az egyensúly, akkor összeomlik a rendszer.
    Ezért lenne jó egy hibrid megoldás, hogy a költségek egy részét (mondjuk 10%) a beteg fizesse, hogy az emberek ráébredjenek:
    1. az "ingyenes" ellátás nem ingyen van
    2. az egészség nem ott kezdődik, hogy baj esetén elmegyek az orvoshoz, hanem egészséges módon élek, hogy megelőzzem a bajt.
    3. az állam által beszedett adó és járulékok nem azért vannak, hogy mindenki nyugodtan folytassa a kényelmes, önpusztító életét.
    4. az állam mindenkiről gondoskodik, az egyén meg beleszarik a világba.

Erről jut eszembe, hogy az oltáspárti oldalról elhangzott, hogy az oltásellenesek fizessék ki a kezelésükkel járó összes költséget, ha megbetegszenek. Ez eddig miért nem merült fel a dohányosok, alkoholisták, meg úgy az összes egészségtelen életet élő (zabáló, sörivó, tunyuló) polgár kapcsán?
    Van a bunkerépítő vállalkozó akitől sok videót linkeltem már. Nála most derült ki hogy végbélrákja van. Érdekes dolgokat mondott a kórházi tapasztalatairól.

Volt egy magánbiztosítása, amire folyamatosan fizetett. Végbéltükrözést csináltak volna neki, a kórház mondta hogy valami 17ezer dollár lesz a biztosítással. A biztosító fizet 5ezret, a beteg pedig még rá 12ezret. Erre megkérdezte a kórházat hogy mi van akkor ha ő nem használná a biztosítást, hanem csak készpénzben fizetne. Azt válaszolták neki hogy úgy 2500 dollár.

Úgyhogy kifizette készpénzben a 2500-at. Nagyon nem voltak vele kedvesek, mert így a kórház kevesebb pénzhez jutott, viszont miért fizette volna a többszörösét?

Na ezt magyarázza meg valaki.

Mondom én hogy egy átverés az amerikai egészségügy. Ha 2500 dollárral profitot csinál a kórház, akkor mire fel kérnének el 22ezret? 9x annyit.

Hogy mondjam hogy mi a végkifejlet, azt mondja a Youtuber hogy a rák 3. stádiumban van, az orvos szerint még kb. 5 éve lehet hátra, hacsak nem terjed át a rák a májára is.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 279
    Given: 337

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló P. Dude Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki elkapja az influenzát és nem kért influenza elleni oltást, azzal miért nem csinálják ugyanezt a cirkuszt? Vagy a többi nem kötelező oltásnál?
    Szia,

Azert, mert az influenzasok miatt nem halt meg a nem-influenzas lelegeztetett betegek 80-95%-a.
    A covidosok miatt meg igen.

Gyk. a coviddal az a fo problema, hogy teljesen mukodeskeptelenne tette a 3. hullamban az intenziv osztalyokat kiemelten, meg ugy altalaban az egeszsegugyet is. Es ezert nem maganugy, ha valaki oltas helyett lefoglal 2 hetre egy intenziv a'gyat.

Bel

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 279
    Given: 337

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló P. Dude Hozzászólás megtekintése
    Kapcsolódva a bel által linkelt cikkhez is, mindenkinek csak javasolni tudom, hogy ha Magyarországon él (de máshol is érvényes), akkor kezdjen el olvasgatni az egészség - mondjuk úgy - "alternatív" témáiban is.
    Szia,

Hat, ez nagyon nehez ut. :-(

Ha az ember elkezd olvasgatni az Interneten, akkor joval nagyobb esellyel talalkozik ka'ros tartalommal (ertsd: aminek az elolvasasa utan _kevesebbet_ fog tudni, mint elotte), mint hasznossal. Pl. az itteni Virusos topicot mar jo ideje nem olvasom, mert ilyennek tartom; de persze ennel messze rosszabb informacioforrasok is vannak, hiszen sok helyen szandekosan dezinformaljak az embereket (azert, hogy megvegyek a kuruzslok szereit).

Szoval eleg nagy tudas kell ahhoz, hogy valaki kepes legyen pl. egy forumbol hasznos informaciokat osszeszedni.

Van par oldal, ahonnan hiteles infokhoz lehet jutni (pl. tankonyvtar), itt el lehet kezdeni a tanulast.

Miutan az ember elkezdte az olvasgatast, es mondjuk 2 eve napi 1 orat olvas, akkor rajon arra, hogy az orvosi egyetemnek ha csak az elso 5 evet nezzuk, akkor bizony ilyen tempoban 30-40 ev, mire csak odaig eljut, hogy sikerult elolvasnia az elmeleti anyagot, mikozben senki nem ellenorizte le (vizsgan), hogy azt jol tanulta meg, vagy felreertett valamit. Es ezzel meg csak a 10 eves kepzes konnyen teljesitheto elso felenel tartanank (ha eltekintunk pl. a boncolasoktol, ami nem elolvashato anyag).

Es aki elvegezte a 10 eves kepzest, annal is a csodajara jarnak, ha megcsinalja akarcsak a legegyszerubb vakbelmutetet.

Szoval minel tobbet tanul az ember, annal jobban latja, hogy mennyire sokat nem tud. :-(

Racionalisabb eleve valami sokkal kisebb tanulasi celt kituzni magunk ele, pl. ilyen volt a gyakorlo mentoapolo szak (ezt epp most szuntette meg a kormany), de munka mellett, hobbibol, ugy hogy varhatoan haszna sose lesz belole az embernek, azt is kemeny elvegezni. Persze a papir nem kell, ezert elvegzes helyett latszolag eleg lehet csak pl. antikvariumbol megvenni a tankonyveket es megtanulni. De ez gyakorlati tudast kicsit sem ad, ahhoz legalabb latni kell a dolgokat sajat szemmel, az meg nem igazan szervezheto meg mashogyan, mint egy hivatalos (draga) tanfolyam reszekent.

Bel
    Last edited by bel; 09-06-2021 at 05:26 PM.

Senior Member P. Dude's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2020
    Thumbs Up
    Received: 1,377
    Given: 1,740

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Szia,

Azert, mert az influenzasok miatt nem halt meg a nem-influenzas lelegeztetett betegek 80-95%-a.
    A covidosok miatt meg igen.

Gyk. a coviddal az a fo problema, hogy teljesen mukodeskeptelenne tette a 3. hullamban az intenziv osztalyokat kiemelten, meg ugy altalaban az egeszsegugyet is. Es ezert nem maganugy, ha valaki oltas helyett lefoglal 2 hetre egy intenziv a'gyat.

Bel
    Üdv!

Már nem tudok mit hozzátenni ehhez.

Covid témában az illetékes magyar hatóságok nyilvánosan közzétettek és közzétesznek minden releváns számot. Böngészhetőek másfél évre visszamenőleg. Más adatokból nem tud kiindulni senki. Szerintem elég jól átlátható belőlük a helyzet, és könnyen levonhatóak a megfelelő következtetések. A média mond amit mond, a politikusok mondanak amit mondanak, meg az ismerősök ismerősei is. Városi legendákra nem kell adni, csak a számokra.

A halálozás másfél év alatt maximum 3 ezrelék. Nagyon maximum. De akkor a napi gyorsstatisztika összes elhunytját valóban covid-elhunytnak tekintem. Tehát a 30 ezer fölötti számot módosítás nélkül veszem alapul. Majd azt szorzom fel a KSH által precízen megállapított 1,143-mal.

Az 3 ezrelék. Vagyis a "nem gyakori" gyógyszer-mellékhatások alsó harmada. Gondolom, te sem szoktad a "nem gyakori mellékhatások" listáját böngészni a tájékoztatón, csak beveszed a gyógyszert.

Ennek a maximum 3 ezreléknyi elhunytnak az átlagéletkora minimum 74 év, és több mint a kétharmaduk 70 éves vagy idősebb. Ez azt is maga után vonja, hogy a halál oka sokszor nehezen állapítható meg. Ettől függetlenül direkt nem vontam le egyetlen főt sem a 30 ezerből, és úgy szoroztam fel a többlethalálozással.

Ez minimum másfél év mérlege. Három egyre erősebb hullám, és mindenféle egyre durvább variánsok mellett. Tényleg nem értem, hogy miért tartod ezt akkora vészhelyzetnek. Ahogy mondtam, egy nagyon erős, durva influenza. Ami azt jelenti, hogy komolyan kell venni, és védekezni kell ellene. De ölég messze van ez a "fizettessük ki vele a kezelést", meg "állítsuk bíróság elé" történettől. Az emberekben benne van ez a bűntudatkeltés téma, amit az egyház vésett bele a sötét középkor hosszú évszázadai alatt a tudatalattiba úgy, hogy az még ma is ott motoszkál. Nem tudjuk, hogy valójában miért is kell megbélyegezni x millió embert, akik nem kértek egy nem kötelező oltást (sem a másodikat, sem a harmadikat/negyediket stb.). Csak azt "tudjuk", hogy ők a "rosszak". Ez mélyen belénk vert dolog.

Az általad (gondolom) kedvezőnek tekinthető megoldást viszont már elég régen leírtam. Bírósággal fenyegetőzés, idiótázás, tömeggyilkosozás, kezelés fizettetéssel fenyegetőzés stb. helyett lenne egy baromi egyszerű lépés: kötelezővé tenni az oltást, ahogy annyi más oltás is kötelező. Hegyekben áll a vakcina, rég megléphették volna. Valamiért nem tették, nem teszik. (Csak az eü. dolgozóknak.) Akkor meg szerintem ejtsük a témát, és hagyjuk a másik embert a kezelés kifizettetése és egyéb hülyeségekkel. Jobb a nyugalom. Szeretkezz, ne oltogass!

s-l400.jpg
    "...gyakorlatilag a Postalban élünk." (dr. Uwe Boll, 2020.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2020
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    (...) Ha az ember elkezd olvasgatni az Interneten, akkor joval nagyobb esellyel talalkozik ka'ros tartalommal (ertsd: aminek az elolvasasa utan _kevesebbet_ fog tudni, mint elotte), mint hasznossal. Pl. az itteni Virusos topicot mar jo ideje nem olvasom, mert ilyennek tartom; de persze ennel messze rosszabb informacioforrasok is vannak, hiszen sok helyen szandekosan dezinformaljak az embereket (azert, hogy megvegyek a kuruzslok szereit). (...)
    Jó komment, csak azért nem támbszápolom, mert pikírt megjegyzést tettél a vírus topikra. Az, hogy egy fórumon a tiédtől eltérő álláspont is megjelenik, az nem teszi alacsony színvonalúvá azt a fórumot. Ha olvasnád, akkor látnád, hogy nem szoktunk a Blikkből vagy Gődénytől idézgetni. Ismert, valószínűleg általad is olvasott híroldalak aktuális cikkeit szoktuk belinkelni. Sokszor pont a víruspánikoltató Indexről. Emellett a hivatalos, államilag közzétett, nyilvános számokat írjuk be. A magam részéről meg szoktam adni a pontos forrást is.

És inkább úgy szoktam számolni, hogy valamiféle kompromisszum lehessen a két "tábor" között. Tehát például nem pörgök azon, hogy a 30 ezer elhunytnak mondjuk a 10-20 %-a halhatott bele közvetlenül a covidba, és további 50-60 %-nál játszhatott közre a covid. Hanem odaszámolom mind a 30 ezret, és még fel is szorzom. És abból vonok le következtetéseket a helyzet értékelésére.

Az is hivatalos adat, hogy másfél év alatt jóval kevesebb 40 évesnél fiatalabb magyar halt meg covidtól, mint amennyi ember csak 1 év alatt meghalt közlekedési balesetben. Ráadásul egy olyan 1 év alatt, amiben a lockdown miatt erősen visszafogott volt a közlekedés. És itt is felszoroztam a többlethalálozással a lejelentett 0-39 éves elhunytak számát.

Velem egyidős férfi országosan havonta 1 fő halt meg másfél év alatt a 3 hullámban. Sokakkal ellentétben én az elejétől végiglapoztam a gov oldal adatait. Akkor is havonta 1 fő, ha felszorzom a többlethalálozással. Ez a korosztályom 3 tízezreléke, ami a "ritka" gyógyszer-mellékhatások szintjének az alsó harmada. Ha ilyenekkel foglalkoznék, hogy miben hal meg 3 tízezrelék, havonta 1 ember, akkor semmit sem csinálnék, csak ülnék otthon.

Aki meg veszélyeztetett, az már valószínűleg kapott 2 vagy 3 oltást. Eltelt másfél év, nem lehet örökre leállítani a világot egy összességében 3 ezrelékes halálozású betegség miatt. Plusz nem tudjuk, hogy a beoltottak terjeszthetik-e, és ha igen, akkor milyen mértékben a fertőzést. Ennyi idő alatt ki sem lehetett volna deríteni megbízhatóan. Szóval ez az egész bűntudatkeltés cucc nem is aktuális. Ezerféle vakcinával oltanak ezerféle időpontban és eltérő számú dózisokban, mindenféle életkorú, aktivitású és általános egészségi állapotú embert. Belátható, hogy még fingja nincs senkinek arról, hogy ez mennyire akadályozhatja a fertőzés terjedését. A minap nyilatkozott egy izraeli kórházigazgató arról, hogy a kórházában 85-90 %-ban kétszer oltott covidosok fekszenek. Ha olvasnád a vírus topikot, akkor tudnád. Ha csak a saját félelmeidet alátámasztó oldalakat olvasod, akkor persze nem tudsz ezekről a dolgokról. Például én olvasok víruspánikoltató oldalakat is, hogy arról is tudjak, és visszafogottabb vagy "alternatív" forrásokat is. A komolytalanokat, Gődény stb. persze elkerülöm. Amúgy meg az izraeli kórházigazgató se érdekel különösebben, csak mondtam, hogy erről sem árt tudni. Én a hivatalos magyar számokat nézem, és abból értékelem a helyzetet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2020
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Kannabisz és az immunrendszer: komplex átfogó kölcsönhatás

Van fenn több cikk kannabisz és covid témában is.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up
    Received: 1,620
    Given: 1,958

1 Not allowed!
    73 éves....