Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 24

Topic: Mennyire vagy felkészült?

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    5 Perc?! Minek, ilyen célból és hova? Bele az éjszakába, az erdőbe egy darab hátizsákkal?
    Én nem tudok elképelni olyan szituációt (még egy atomtámadást se) amikor a teljes béke és nyugalom állapotából hirtelen meneküli kell, miden előjel és figyelmeztetés nélkül csupán 5 perc alatt!
    Persze olyan simán lehet hogy 5 perc alatt kell menekülni, de akkor annak van előjele, illetve már egy ideje SHTF van. Akkor az ember eleve jobban össze van készülve, szerintem.
    ...van ilyen helyzet és meg is történik...már írtam,de akkor még egyszer..a lépcsőházban volt egy kilakoltatás előtt álló család,úgy gondolták bosszút állnak..már elkapták őket,de addigra négy tüzet csináltak..az utolsó nyáron olyan jól sikerült,hogy kilakoltatta a rendőrség a lépcsőházat...arra ébredtem,hogy villogás beszűrődik a függönyön át...2 óra körül volt...álmosan kinyitottam az ablakot,kinéztem,tűzoltó kocsik,mentő,rendőrautók mindenhol...hoppá...gatyába kinyitom az ajtót,füst a lépcsőházba..kis pánik,elkezdtem felöltözni...kopognak,rendőr az ajtóban--"kérem hagyják el az épületet!"...becsuknám az ajtót,de szól a rendőr..."most azonnal,megvárom!" nincs mit tenni,menni kellett..gyorsan,bedobáltam a kis kiránduló zsákba ami elöl volt,pénztárca,kocsikulcs,forgalmi,kutya az ölbe és ,lakás bezár és gyerünk.....a lépcsőházat már áramtalanították..úgyhogy sötétbe,füstbe,félkézzel a korlátba kapaszkodva,kutya az ölembe,...mit mondjak végeláthatatlan,szörnyű egy perc volt....na azóta komolyabban fel vagyunk készülve.....a kocsiba minden van amivel gyorsan újra lehet kezdeni ha a a lakás teljesen megsemmisül is...és a nehéz bob mellé egy gyors és könnyű pánik csomag is összeállításra került....bármikor,bármi megtörténhet ....és meg is történik....
    ..a reálisan előforduló katasztrófák átvészelésére kell igazából felkészülni ,azok a zombiapokalipszis szerű rémálmok nem nagyon fognak bejönni...így a menekülő csomagban a számszeríj és egyéb tömegpusztító fegyverek helyett,törölköző,papucs és szabadidő ruha legyen,a papírok,a lakásbiztosítási kötvény,fontos iratok az újrakezdéshez...lokális katasztrófánál mindenképpen fog kapni mindenki egy ágyat a tornateremben,ha nincs rokon ahová menni tud....
    az igaz,hogy ha már a katasztrófa védelem nem működik ,akkor már ráérünk pakolászni,mert akkora a baj,hogy akár maradhatunk is otthon....pl egy háború,teljes gazdasági összeomlás,járvány,polgárháború esetén,ha nincs közvetlen életveszély,jobb otthon maradni

..aztán meg nem a sötét erdőbe kell szaladni...az első,hogy mérje fel mindenki az élőhelye szerinti lehetséges veszélyforrásokat...van-e? a közelben...vasút,ipari üzem,erőmű,földcsuszamlás,árvíz,belvíz,gáztározó,t örésvonal,éhséglázadás,rosszindulatú szomszédság,hóhelyzet,a mentő,tűzoltó meg tud e közelíteni(sár ill hó) vagy gyalog kell kimenekülni.....aztán össze kell pakolni egy gyors cuccot kb. egy-két napra és meg kell tervezni(több útvonalat),hová és hogyan jutunk ki a veszélyzónából.
    ..azt mindenképpen vegyétek figyelembe a kimenekítésre szánt,eszközök és ruházat összeállításánál,hogy nagyon nagy valószínűséggel nem a teljes világvége a reális forgatókönyv,csak pár négyzetkilométer...tehát a mindennapi békés túlélésre kell készülni... tárgyalni a biztosítóval,esetleg a bankba kölcsönért, ne kommandós ruhába tárakkal a mellénybe induljunk el ...valószínűleg hasonló szerencsétlen emberek között kell élni pár napig,így semmi képen ne legyen,törvénytelen és riadalmat keltő eszköz nálunk...max egy kis bicska és konzervnyitó(ha valaki nagyon paranoiás egy pici gázspray eldugva a motyóba,talán belefér)...az sem valószínű,hogy akár szikravetőre szükség lesz,de egy csoki, kanál,pohár,váltás alsónemű viszont nagyon kellhet..

..és a legfontosabb!!!!...készpénz...mindenképpen és bőven legyen otthon,a menekülőzsákba...ha semmit nem sikerül vinni magunkkal...pénzért meg lehet venni...a kártya nem jó,mert lokális katasztrófánál,áramszünet,internet leállás is lehet és akkor nincs kártyás fizetés....lehetőleg euro is legyen valamennyi,főleg ha külföld az útirány...valószínűtlen egy előzmény nélküli,hirtelen összeomlás amikor nem lehet pénzt használni....
    Last edited by Doom; 11-29-2014 at 04:58 AM.

Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    5 Perc?! Minek, ilyen célból és hova? Bele az éjszakába, az erdőbe egy darab hátizsákkal?
    Én nem tudok elképelni olyan szituációt (még egy atomtámadást se) amikor a teljes béke és nyugalom állapotából hirtelen meneküli kell, miden előjel és figyelmeztetés nélkül csupán 5 perc alatt!
    Persze olyan simán lehet hogy 5 perc alatt kell menekülni, de akkor annak van előjele, illetve már egy ideje SHTF van. Akkor az ember eleve jobban össze van készülve, szerintem.
    Ne legyél ennyire borúlátó... vagy épp fordítva ahogy a mondathoz több értelme van. Gondolj bele, csernobilban illetve a környékén is voltak emberek akik épp a töküket vakarták mikor elpukkant a reaktor. Radioaktív/vegyi anyagszállítás során bekövetkezett baleset. De még egy vulkán is kitörhet, bár a magyar aktív vulkánok számát ismerve ( vagy nem ismerve ) ez eléggé felesleges opció. Szóval lehetnek olyan szituációk, ahol nagyjából 5 perc áll rendelkezésedre. Főleg nekem aki a TVK közelébe. Itt ha megszólal a riasztó nincs idő tetvészkedni.

Bár az is tény, hogy akinek van BOB vagy valamilyen összekészített menekülőzsák, annak abba az 5 percbe elég sok minden belefér. Konkrétan nem kell más csak a zsákjait összeszedni, meg a családot. Fordított sorrendű prioritásban mint ahogy írtam .

Vörös iszap, bombariadó, törött gázcső-vízvezeték stb azért van bőven olyan szituáció ami nem előrelátható és jó ha van 5perced elhagyni a házat.

A BOB-ot az ágy közelében vagy a bejáratnál (pl. előszoba szekrény) tároljátok? Ruhának is gondoltam egy külön stócot (bevált darabok amik mondjuk folt vagy egyéb prepper szempontból lényegtelen hiba miatt már nem hordok a hétköznapokban. Új ruhát mellőzném, szerintem kell a bejáratott kényelemérzet) szekrényben, hogy válogatással ne menjen az idő. Kajának is a konyhába egy saját fiók, azt könnyebb rendeszerezni, észben tartani, cserélni. És akkor pár másodperc belesöpörni a BOB-ba. Azt hiszem én ezt fogom tesztelni.
    Ja és miben alszotok? Prepper vagy nem, én maradok a pizsamánál.

Ja és miben alszotok? Prepper vagy nem, én maradok a pizsamánál.
    Őszi hidegtől tavaszi meleg eljöttéig nadrágban-kabátban-sál-sapkával. Nálunk nincs a házban az a nagy meleg.

A Tibor bá' mai posztja a felkészülésről szól.
    Érdemes elolvasni.
    http://www.antalffy-tibor.hu/

Tulelo csomag

Ma volt egy kis idom lazulni aztan ez lett a vegeredmeny.
    Szoval milyen a jo tulelocsomag.
    Hazai/europai es termeszetbeni korulmenyekhez igazitva.
    Vagyis mi legyen egy erdojaro embernel europaban.
    Eloszor azon agyaltam, hogy miert is kellhet egy tulelocsomag. Kb erre jutottam.
    Ha valaki a termeszetben bajba kerul ezek lehetnek az okok.
    -elteved. Ami igazandibol eleg nehez mert az eu eleg surun lakott es az erdok is tele vannak utakkal. Viszont ha besotetedik mindjart nehezebb tajekozodni es ha egy hideg teli esten kint talaljuk magunkat az erdoben megfelelo felszereles nelkul mindjart mas a helyzet.
    A kovetkezo pedig a serules. Kb 3 kategoriaban. 1 turabaleset, torott-ficamodott vegtagok foleg.
    2 szerszam okozta serules. Vadasz favago balesetek
    3. Vadallat okozta serules.

Szoval eddig arra jutottam, hogy egy erdei tulelo helyzet lehet valamilyen serules. Ami maga eletveszelyes vagy csak meggatolja hogy biztonsagba jussunk es a termeszetben kell idot toltenuk az idojarasnak kiszolgaltatva.

Vagyis a tulelo csomagnak kell tartalmaznia a kivetkezoket:
    -elsosegely
    -menedek, valami ami biztositja a testunk melegen tartast.ezeknek olyan dolgoknak kell lenniuk amiket akar serulten egy kezzel is tudunk hasznalni.
    -kommuikacios eszkozok segitsegkereshez.
    -egyeb hasznos dolgok, pl navigacio, vilagitas, elelem.

Igazandibol arra jutottam, hogy a tulelokes a leghaszontalanabb dolog amit egy tulelo csomagba pakolhatunk. Errol kinek mi a velemenye?

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Idézet Eredeti hozzászóló Ihasz Laci Hozzászólás megtekintése

Szoval eddig arra jutottam, hogy egy erdei tulelo helyzet lehet valamilyen serules. Ami maga eletveszelyes vagy csak meggatolja hogy biztonsagba jussunk es a termeszetben kell idot toltenuk az idojarasnak kiszolgaltatva.

Vagyis a tulelo csomagnak kell tartalmaznia a kivetkezoket:
    -elsosegely
    -menedek, valami ami biztositja a testunk melegen tartast.ezeknek olyan dolgoknak kell lenniuk amiket akar serulten egy kezzel is tudunk hasznalni.
    -kommuikacios eszkozok segitsegkereshez.
    -egyeb hasznos dolgok, pl navigacio, vilagitas, elelem.

Igazandibol arra jutottam, hogy a tulelokes a leghaszontalanabb dolog amit egy tulelo csomagba pakolhatunk. Errol kinek mi a velemenye?
    Maga a túlélőkés mint fogalom, zsákutca:
    Az a túlélőkés, ami az adott szituban nálad van, mert hiába van otthon yegy F1-ed, ha nincs a táskában, hanem a polcon vár otthon...

Egy bármilyen kés, jó ha van az embernél az erdőben, tűz, vagy menedék készítéshez, vagy bármilyen vágási feladathoz.
    Lehet fura, de a legalkalmasabb erre egy fűrészes svejcibicska, vagy multitool. Ezekkel az egyszerűbb feladatok elláthatóak, könnyű, és nem vészes az ára...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

+1. Az a túlélőkés ami ott akkor veled van.
    Teljesen mindegy, hogy milyen, márkás, drága, olcsó, kínai. Ha ott akkor van késed akkor azzal fogsz túlélni. Más kérdés, hogy ha véletlenül eltörik vagy ilyesmi, akkor az szívás. Ebből a szempontból jó ha van még egy kés a táskában. Én erdőbe minden esetben úgy megyek, hogy az EDC késem a zsebemben van, de a táskába jön velem a Vic. Forester is, ha valamiért az kellene. Lámpa van velem szintén legalább 1, mondjuk ez talán nem annyira meglepő. Vízálló vihargyújtó és a szikravető is bent van a csomagomban, ha valami oknál fogva tüzet kellene rakni akkor ne szenvedjek. Ha esne arra a filléres kínai szemeteszsák esőkabát a megoldás, ahányan megyünk annyit mindig teszek a táskába. Amit írt Laci igaz, annyir kicsik az erdők, hogy 1 éjszakánál valószínűleg nem kellene többet erdőben tölteni a legrosszabb esetben sem, mert másnap kitalálsz belőle. EÜ csomagból egy kis LifeSystems kit van nálam, az alap bajokra megoldás. Telefon mindig és általában powerbank is jön velünk. Rádiót ritkábban viszem, csak ha "csúcsra" megyünk akkor, hogy onnan mit lehet elérni azért.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

sajat elmenybol indult ez a gondolatmenet.
    egy teli turara indultam a walesi hegyekbe, kb 300 meter utan atugrottam egy kis patakot, a masik parton kificamitottam a bokam es beleestem a vizbe ahol a csuklom ment ki.
    szerencsere kozel voltam a parkolohoz es visszamasztam a kocsiba. de ha valahol meszebb tortenik velem a baleset lehet nem tudtam volna visszamenni a kocsihoz, akkor kint kellet volna maradnom mig rendbe nem jovok annyira, hogy sajat magamtol visszabotorkaljak a kocsihoz.

egy ilyen helyzetben a kes szerintem teljesen folosleges, amire szuksegem lett volna, ha bentebb vagyok a hegyek kozott meleg es szaraz ruha, bandazs a labamra, es a telefonom, hogy hivjam a hegyimentoket (meglepoen jo a terero a walesi hegyekben) ha ugy alakult volna.

az ilyen es ehhez hasonlo esetek adjak a zomet a tulelo helyzeteknek, amik itt velunk tortenhetnek.

egy kesnek, meg egyeb szerszamoknak, furan hangzik, de tobb hasznat latom varosba mint kint a termeszetbe. egy jo feszitovas szerintem a no.1 tulelo szerszam varosi korulmenyek kozott!