Oldala 13 of 13 ElsőElső ... 3111213
Eredmény 121 to 123 of 123

Topic: Csirkék

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2020
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Állítólag a nyulak is imádják és nem lesz tőle bajuk.

Mindegy, hogy milyen állatnak megy, mivel invazív fajról van szó, simán beleférhet, hogy rendes akácfákat károsítson az ember, akár a folyamatosan szüretelhető cserje méretet is el lehet érni egy idő után karnyi ágak levágásával, azokat lombbal együtt praktikus lehet szállítani, óltól/területtől függően le se kell szedni a leveleket, megteszik az állatok. A kecskék pl biztos.
    Nálam ez így működik. Kimetszek egy sarjat, kettő nő a helyére. De már nemhogy nem idegesít, értékessé vált a szememben, úgyhogy nőjön csak!☺

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 99
    Given: 47

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Az akác annyiban jó hogy kinő a homokból is. Nem kell neki tökéletes minőségű talaj, ha jól tudom. Emlékszem gyerekként elültettem egy akácmagot a homokozónkba, és néhány éven belül szép nagyra nőtt fa lett belőle, nem kellett se öntözni, se gondozni, se semmi.
    Mivel az akác az USA területéről került Európába, felmerült bennem a kérdés: te ott találkozol akácokkal? Ha igen, hogyan helyezkednek el a helyi ökoszisztémában? (Bár inkább délkeleti elterjedésű, te pedig valószínűleg északi államban élsz.)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    7
    Thumbs Up
    Received: 486
    Given: 937

0 Not allowed!
    Nem igazán láttam itt egyet sem. A fák általában jóval nagyobbakra vannak itt megnőve mint Magyarországon, vagy 3x - 5x akkorák, de tüskés akácot én itt még nem láttam. Pedig jártam 10 államban. Az erdőnkben biztosan nincs, mert itt csak nyárfa-nyírfa vagy mi van, meg olyan fenyő aminek nem szúrós a levele. Amellett vannak nagy lombos levelű fák is, amik szépen besárgulnak és bevörösödnek ősszel.

Én csirkét nem is nagyon tartanék itt, amennyi róka, kojot, borz meg egyéb mászkál a ház körül. Meg tartanék attól hogy megfagynának, télen a -25 állatnak sem való.