Oldala 4 of 24 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 31 to 40 of 236

Topic: Ehető "özönnövények" és elkészítési javaslatok

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Akkor gyakorlatilag a hajtást mondod, levelek nélkül. Csak a hajtás véget? Kábé mekkora nagyságú, ami szedhető? A termése sörön kívűl mire jó, amivel már van tapasztalatod?

P
    Guest

0 Not allowed!
    Neten csak a hajtásvéget írják, de ahhoz sok növény kell és türelem. Én bármekkorát leszedek, a lényeg, hogy ne legyen túl érezhetően "elfásodva", bár turmixolva az sem zavaró, a retekből kiindulva...
    A hajtást sehol sem éreztem keserűnek, ellenben a levéllel, amiből még a legkisebb is kesernyés. Próbáld csak ki szerintem, lehet, hogy téged még a halványzöld, éppen kialakuló levelek sem zavarnak.

P
    Guest

0 Not allowed!
    Ez az első évem azon a telken, most találkoztam komlóval, a hajtásokkal és a levelekkel is csak éppen elkezdtem kísérletezni, úgyhogy a tobozhoz még nem jutottam hozzá. De elvileg hatékony nyugtató, alvást elősegítő tea lesz belőle. (Avagy szárítva, kapszulázva vízzel lenyelve.) Kiszárítottam viszont egy csomó levelet, azokat ki fogom próbálni kúraszerűen, és írok tapasztalatot - valamire biztosan annak is van jótékony hatása, ha enyhébben is. (Másképpen miért lenne az is a tobozhoz hasonlatosan keserű...? ) Kiderül, hogy vakvágány-e.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Köszönöm! Akkor várom a kísérletek eredményét. :
    Ez egy igazi özönnövény, hasznosítható...

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Erdei szeder, amellett, hogy a termését szedjük, a leveléről se feledkezzünk el:
    "Forrázata leginkább az ízületi betegségekre (reuma, köszvény) és a cukorbetegségre hatásos. Kezdődő cukorbetegségre napi 1-2 csészével, köszvényre napi 1 csészével kell inni. Az immunrendszer hibás működését, vérszegénységet, fogínyvérzést, lázat, bőrkiütést, menstruációs rendellenességeket is kezelhetünk vele. Tonizáló és méregtelenítő hatása egyaránt van. Antibakteriális tulajdonsága teszi alkalmassá a húgyúti betegségek, a fehérfolyás kezelésére. Tannin tartalma miatt összehúzó hatású, hasmenés ellen eredményes. Izzasztásra és vizelethajtásra is használják."
    http://gyorgytea.hu/gyorgyteak/egyed...bus-fruticosus

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Csicsókafőzelék

hozzávalók:
    -70dkg csicsóka
    -1 fej vereshagyma
    -1 ek liszt
    -1 pohár tejföl
    -só, bors, pirospaprika, babérlevél

Elkészítés:
    A hagymát megpuhítjuk és hozzáadjuk az apró kockákra vágott megtisztított, meghámozott csicsókát. Pár percnyi párolás után 3/4-ig felönteni vízzel és hozzáadni a sót, borsot, babérlevelet. Negyedóra főzés, akkor jó ha a villa már beleszalad a csicsókába könnyen. Elkészítjük a rántást, 2 ek olaj+1 ek liszt, kis tüzön folyamatosan kevergetve. Amikor kész és hagytuk kicsit hűlni, 1 ek piros paprikát elkeverünk csomómentesen benne. Utána a rántást felhigítjuk a főzelék levével, jól elkeverjük és beletesszük a főzelékbe. Hozzáadjuk a tejfölt és öt percig összefőzzük.

Jó étvágyat!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Még főzeléknek nem is próbáltam, de megfőzöm..a krémleves nagyon bejön csicsókából sült baconnel és pirított kenyérkockával

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Rántva próbáltad már?
    A 3-4 mm vastagságra szeletelt meghámozott, megmosott, megtörölgetett csicsókát bepanírozod és kis lángon kisütöd.
    Fokhagymás tejföllel nyakon öntve nagyon finom.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 5
    Given: 14

0 Not allowed!
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Na még rántva sem ettem..előfőzés nélkül megpuhul annyi idő alatt? hmm..mondjuk ha abból indulok ki, hogy a kedvencem a sütőtök is simán megpuhul rántás közben, pedig az aztán kemény.

Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Rántva próbáltad már?
    A 3-4 mm vastagságra szeletelt meghámozott, megmosott, megtörölgetett csicsókát bepanírozod és kis lángon kisütöd.
    Fokhagymás tejföllel nyakon öntve nagyon finom.