Oldala 11 of 25 ElsőElső ... 91011121321 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 101 to 110 of 244

Topic: Ehető "özönnövények" és elkészítési javaslatok

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy a sok felkapott gyógynövény, ehető gazok miért nem voltak ehetőek régen a dédnagymamám idejében.
    Ehetőek voltak akkor is, a szegények eledelei voltak. Szégyen volt szegénynek lenni...

A csicsóka is valamiért fals, ismerték, de csak a hülyék ették, a különcök, mint itt a fórumon kiderült 0 a tápértéke, felfúj, nehéz tisztítani, ha ugyanarra a helyre krumplit ültetsz, kicsit több energiával, ezerszer többet érsz vele.
    A topic 2. hozzászólásában erről már írtam szerintem eleget, olvasd el. Nem nulla a tápértéke, gyógynövény is (a cukorbetegeknek megváltás). Nagyon nagy mennyiségben termeszthető, a krumplival ellentétben nincsenek betegségei, kártevői.
    A franciák is olyan hülyék, hogy több-százezer hektáron termesztik...
    A hagyományos fogyasztása mellett szeszt főznek belőle, sok helyen üzemanyag forrásként használják.
    Dióhéjban ennyi...

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Felénk most indul a szederszedés.
    Már csak idő kellene hozzá....

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Felénk most indul a szederszedés.
    Már csak idő kellene hozzá....
    Mi is ma akartunk menni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Én a zsenge szárvéget is megeszem, de a vastag, öreg szár nem nagy gasztronómiai élmény.
    Kicsit elbizonytalanodtam a porcsint illetően. Adtam a nyulaimnak szénába keverve szárastól, levelestől úgy két hétig és két bakomnak is véres, sötétbarnás vizelete tőle. Egyéb tünet nem látszott. Mozgékonyak voltak. Durva volt azért. Leálltam vele és most minden rendbe jött újra és azóta eltelt 1 hónap és semmi gond. Nem biztos, hogy köze van a porcsinhoz, de arra gyanakszok. Az is lehet, hogy csak a szára megfestette a vizeletet.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Igazán sehol nem olvastam, hogy csak időszakosan lehetne fogyasztani porcsint. Elsősorban mindenhol a levelét ajánlják.
    Húgyúti fertőtlenítő hatása is van. Lehet, hogy áttisztította a nyulaidat.

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Thumbs Up
    Given: 0

0 Not allowed!
    Na ma egy világ dölt össze bennem. Arra a kérdésemre kerestem választ hogy a csibedöglesztö kifejezés honnan ered. Mert megette a csibe egyszer saját szememmel láttam és nem döglött meg. Google nem ad találatot arra hogy csibedöglesztö....
    Nyugtassatok meg hogy ezt a kifejezést nem csak a környezetem használja...
    Amugy elvileg ehetö.
    Bögrét megilleti a városba és vagy faluba érkező lányok esetében az első éjszaka joga és a Brüsszel környékén lefoglalt égetett szesz 10%-a, kezdeményezheti a pápa, a jeruzsálemi főrabbi és a Kínai Kommunista Párt főtitkárának leváltását, a Tippmixen megtett fogadásait pedig az érintett csapatok végeredménynek fogadják el.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Én még nem hallottam ezt a szót. Pedig, igencsak paraszt emberek neveltek fel...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bögre Hozzászólás megtekintése
    Na ma egy világ dölt össze bennem. Arra a kérdésemre kerestem választ hogy a csibedöglesztö kifejezés honnan ered. Mert megette a csibe egyszer saját szememmel láttam és nem döglött meg. Google nem ad találatot arra hogy csibedöglesztö....
    Nyugtassatok meg hogy ezt a kifejezést nem csak a környezetem használja...
    Amugy elvileg ehetö.
    Nálunk is mondják falun mégis eszik a csibék is az én falumban a gyermekláncfüvet hívják így ami emberi fogyasztásra is alkalmas bár nyersen rohadt keserű

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Ehetőek voltak akkor is, a szegények eledelei voltak. Szégyen volt szegénynek lenni...

A topic 2. hozzászólásában erről már írtam szerintem eleget, olvasd el. Nem nulla a tápértéke, gyógynövény is (a cukorbetegeknek megváltás). Nagyon nagy mennyiségben termeszthető, a krumplival ellentétben nincsenek betegségei, kártevői.
    A franciák is olyan hülyék, hogy több-százezer hektáron termesztik...
    A hagyományos fogyasztása mellett szeszt főznek belőle, sok helyen üzemanyag forrásként használják.
    Dióhéjban ennyi...
    Azért ültettem csicsókát a kertbe mikor kell kiásni? Már jó hüvelykújnyi vastag a szára, és kb. két és fél méter magas.