Oldala 21 of 22 ElsőElső ... 1119202122 UtolsóUtolsó
Eredmény 201 to 210 of 216

Topic: - Ezermester -

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 43
    Given: 10

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Egy csináld magad ötlet jutott eszembe, ami lehet, hogy keveseket érint/érdekel, de azért megírom.

Az ihlet: áll egy üres pezsgősüveg konyhapultomon.

A pezsgősüveg jól bírja a nyomást, nem tudom, hogy mennyire, de állíttólag a pezsgő 6,2 baron van, szóval az üveg szerintem bír 10-et legalább, ha nem sokkal többet. A nyaka ugye a drótozást elősegíti...

Szóval az ötlet, hogy nem túl magas nyomást lehetne benne tárolni... Ami ugye nem izgalmas, amíg egy pezsgősüveged van. (kivéve, ha repeszgránátot akarsz belőle csinálni) De egy hosszú és sok nyúlfarknyi vascsővel + fúró, flex, heggesztő, drót meg számos pezsgősüveggel egy összességében igen nagy kapacitású stacionárius nyomástartó edényt lehet szerkeszteni, minimális költségből, viszonylag sok élőmunkával.

Ami a hátránya, hogy macerás, ami az előnye, olcsó és hasznos lehet. Illetve van még egy nagy előny: baromira megtanulsz heggeszteni a végére. Nyilvánvaló, hogy drága huzallal nem éri meg, salakos pálcával meg légzáró heggesztést csinálni nem annyira triviális. Ha nem forgattad készség szintjén a flexet, akkor azzal is nagyon jó leszel a végére

Jó barkácsolást, ha valakinek ez érdekes projekt!

Pezsgős üveggel nem kókányolnék, inkább a gázpalackokkal/tartályokkal kísérleteznék, mert azok minősítettek, tehát pl. egy 5Bar-os névleges nyomásra tervezett palackot 10Bar körül tesztelnek...

Fizikálisan szerintem jobb egy palack, ami 20 literes, mint 20Db literes üveg...(kisebb hely, kevesebb hibaforrás...

Mondjuk kérdés, mit akarnál tárolni benne...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 42

0 Not allowed!
    igen, tkp ez egy szar ötlet, teljesen valószínűtlen, hogy egyszer ez legyen a legjobb megoldás bármilyen problémára

annyi oka lehet megcsinálni egy embernek, hogy lehetséges és nem 100% haszontalan a végeredmény

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 8

0 Not allowed!

Question

Támadt egy ötletem, de kikérném a véleményt, mielőtt nekivágok:
    Ha a kerékpár külső gumijának belsejét bevonnám 2 réteg ducttape-vel akkor a belsőt megvédené egy csomó mindentől és sokkal defektállóbb lenne a bicó.
    Kérdéses viszont, hogy mennyivel lesz nehezebb tekerni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 12

0 Not allowed!
    Szerintem tekerni nem lesz nehezebb, viszont a centirozast ronthatja Ami a kormany csapagy terheleset megnovelheti. Plusz a duct tape kidorzsolheti a belsot Ami azert fog lereszteni. Ha mar ilyet akarsz csinslni, lehet defekt Allo kulso gumit kapni a biciklikre. Kevlar betet van a kulsoben, a szog sem megy at Rajta. Az arat sajnos nem tudom, de mar nem olyan ritka. Szerintem barmelyik jobb kerekpar boltban meg tudjak mondani.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 120
    Given: 25

0 Not allowed!
    Ez a szivacsbetétes bicikligumi:

https://air-fom.com

Ez itt kísérletinek tűnik, autóra meg munkagépre viszont már jó ideje gyárt ugyanilyent a michelin:
    https://www.boredpanda.com/airless-f...mpaign=organic

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 123
    Given: 102

1 Not allowed!
    Szia,

Ha van otthon hasznalhatatlan kerekper kulso gumid, akkor erdemes lehet elvegezni egy tesztet:
    -a rossz gumit mekkora erovel tudod kiszurni?
    -a dupla ductape-t mekkora erovel tudod kiszurni?

Ha ugyanakkora, akkor mar megeri megcsinalni, hiszen megduplazod az erejet a ragasztassal; de ha sokkal konnyebb a ductape-t atszurni, akkor sok haszna nincs.

Bel

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 99
    Given: 47

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Szia,

Ha van otthon hasznalhatatlan kerekper kulso gumid, akkor erdemes lehet elvegezni egy tesztet:
    -a rossz gumit mekkora erovel tudod kiszurni?
    -a dupla ductape-t mekkora erovel tudod kiszurni?

Ha ugyanakkora, akkor mar megeri megcsinalni, hiszen megduplazod az erejet a ragasztassal; de ha sokkal konnyebb a ductape-t atszurni, akkor sok haszna nincs.

Bel
    A duct tape szerintem teljesen alkalmatlan szúrás elleni védelemre, hiszen egy sima ragasztószalag textilhálóval erősítve, ami csak a szakadás elleni védelmet erősíti. Szúrás esetén kb. annyit ér, mint a sima szigetelőszalag.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 42

0 Not allowed!
    defektálló gumik drágák, de lehet kapni szalagot erre a célra asszem, talán az barátságosabb... én a gumit venném, amelyiknek a legjobb az értékelése

igazából a "nehezebb tekerni" az úgy jön össze, hogy minden tömeg amit egy biciklin spórolsz, számít, de a kerekeken jobban számít, mert azok forognak, amikor gyorsítasz nagyobb tehetetlenséget kell legyőzni, de azt nem igazán fogod visszanyerni

országútisok grammoznak mindig, azt mondják a legjobb befektetés a könnyű gumi, de ők szeretnek defektet szerelni, eljutni a-ból b-be nem számít ez olyan sokat

kacsaszalag tényleg nem a legjobb valszeg

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    7
    Thumbs Up
    Received: 480
    Given: 932

0 Not allowed!