Oldala 80 of 80 ElsőElső ... 3070787980
Eredmény 791 to 793 of 793

Topic: Elemlámpák, lámpák, világító alkalmatosságok

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 275
    Given: 531

5 Not allowed!
    Bocsánat, ritkán fórumozok mostanában.
    Az elemből kifolyt elektrolitot sima vízzel kellene eltávolítani. A WD40 csak tönkre fogja tenni a többi részét, bár valószínűsíthető, hogy az elektrolit már megtette károsító hatását, és amit tudott eloxidált.
    Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy alkáli elemet NEM szabad a lámpában tárolni ha nem használjuk. Hiába 10 év az eltarthatóságuk a mai jobb elemeknek (prepper szempontból nagyon hasznos tulajdonság), de abban a pillanatban, ahogy használtad ez a 10 év eltarthatóság máris megszűnik, mert a kémiai reakció beindul az elemben, onnan talán 1-2 év jó esetben, míg működik és nem "folyik ki". Ha használtad ki kell venni belőle és egy zacskóba betenni a lámpa mellé az elemeket, ez a legtutibb, illetve ha szórod a pénzt akkor érdemes lítiumos elemeket venni, Energizer és Varta van a piacon ha jól emlékszem, azok elvileg megbízhatóan nem engednek elektrolitot hosszabb idő után sem.
    Érdemes még elgondolkozni jó minőségű tölthető akkukon is, olcsón IKEA Ladda, drágán a legtutibb az Eneloop akku, ez jelenleg ebben a kategóriában a plafon, nincs jobb a piacon. Ehhez mérten annyira nem is ufó az ára, cserébe ha feltöltöd akkor 10 évig ha nem használod sincs vele gond, mert 10 év múltán is megtartja a kapacitása 70%-át és nem fogja elengedni a benne lévő elektrolitot.
    elemlampablog.hu - elemlámpa tesztek minden mennyiségben!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 444
    Given: 314

0 Not allowed!
    Köszi a tippet!
    Víz és ultrahangos tisztító segítségével sikerült eltávolítani a kifolyt és beszáradt szutykot annyira, hogy ki lehessen venni az elempakkot. Letakarítottam a maradék lerakódást, kiszárítottam, de új elemekkel se működött. Bekapcsolásnál éppen csak világított a LED, aztán már az sem. Valószínűleg a lúg kinyírta az elektronikát. Kár érte. Nézem kell majd egy új lámpát.
    Egyébként mindig kiveszem az elemeket a kütyükből, de ebből elfelejtettem. A kölykök vacak játékaiban soha nem folyt ki elem, még se fordult elő ilyen malőr, csak a 20 ezer forintos Led Lenser lámpával.

2 Not allowed!
    Jó tapasztalataim vannak a Petzl Tactikka+ hybrid fejlámpával. Három darab AAA elemmel működik, de lehet bele tenni akkut is, ami mikro-USB csatlakozón keresztül tölthető. Három különböző erősségű fehér fényt, piros fényt és villogó piros fényt tud produkálni. Cseppálló (bár ezt a tulajdonságát még nem próbáltam). Sokszor bizonyult hasznosnak, amikor beteglátogatás alkalmával félhomályos szobában kell injekciót beadnom, vagy dokumentációt írni.

A topic keresőszavai: