Oldala 74 of 76 ElsőElső ... 24647273747576 UtolsóUtolsó
Eredmény 731 to 740 of 751

Topic: Elemlámpák, lámpák, világító alkalmatosságok

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 130
    Given: 178

3 Not allowed!
    Ezen a héten a ZebraLight SC5w Mk II elemlámpáról írtam. AA elemmel vagy NiMH akkuval üzemel, tehát prepper szempontból is releváns. Ráadásul brutális fénye van az áramforrásához képest.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Fekete péntek a Nitecore hazai importőrénél: mylitee
    15% kedvezmény mindenre, még az akciós termékekre is (ezeket határozottan érdemes nézegetni), a MYLITEEBF kuponkód felhasználásával!

Fekete péntek a Maglite (és a Leatherman) hazai importőrénél: audaxshop
    A kedvezmény a linkelt oldalon látható termékekre az általuk meghatározott mértékű. Már a kedvezményes ár van kiírva.

Fekete péntek akció a BangGood webshopban: elemlámpákra
    Az oldalon található elemlámpák és kiegészítők árából extra 30% kedvezmény a BGBF19 kuponkód használatával.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Ezen a héten egy viszonylag nehezen beszerezhető fejlámpáról írtam, ugyanis a gyártó alapvetően a skandináv piacra, az ottani igények alapján készítette el ezt a sorozatot (H17R Wave, H27E, H37 Wave). Én a legkisebb modellt, a H17R-t vásároltam meg már pár hónapja, és használom is viszonylag rendszeresen, erről írtam meg a tapasztalataim legújabb blogbejegyzésemben.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Biztosan vannak olyanok akik még nem vettek semmit karácsonyra. Nekik szeretnék segíteni legújabb cikkemmel: Karácsonyi elemlámpa ajánló

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    A ma megjelent cikkemben az XTAR VC8 8 akkus töltőről írtam. 8 darab hosszú, védett (kb. minden gyári tartozékként adott) 21700-as akkut is képes egyszerre feltölteni, mivel elfér benne. Tud valós kapacitást mérni, tárolási feszültségere beállítani, belső ellenállást mérni és persze tölteni mindenféle akkutípust is. Igazán jó cucc, nagyjából minden feladatot el lehet vele végezni amire egy átlag felhasználónak valaha is szüksége lehet, részemről maximálisan ajánlott típus.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    5
    Thumbs Up
    Received: 263
    Given: 674

1 Not allowed!
    Vészhelyzeti mécses, olajos hal konzervből.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Idei első cikkem a tavaly év végi "nagyágyú" a Nitecore HC35 fejlámpáról jelent meg. Alapvetően inkább pipalámpának mondanám, de miután kényszerűségből felvettem és hordtam mint fejlámpa is, azt kell mondanom, hogy annak is elmegy, méretét és tömegét meghazudtolóan kényelmes 1-2 óra hosszáig fejen hordva is. A turbó pedig

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2014
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Ezen a héten fejlámpáról írtam, a Nitecore HA23 modellről. Sima AA elemmel, vagy AA Ni-MH akkuval üzemel. Kő egyszerű szerkezet, azoknak, akik semmi extrát nem akarnak, csak egy egyszerű de jó minőségű és tartós fejlámpát.
    Ez volt a 2. lámpa, amit az itteni ajánlás hatására vettem. Ezt sem bántam meg!
    Köszönöm!

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Örülök, hogy bevált és jónak tűnő döntést hoztál!

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Facebook csoportból idézem az írásom, ott konkrétabb személyeknek szólt a poszt, de így is érthető lesz minden szava:

A köd és a színszűrők esete:

Kicsit paráztam, hogy nem lesz ma semmi köd, mivel úgy indultam neki, hogy bepakoltam mindent ami kell, hogy fotókat is készítsek. A tesztalany most direkt egy reflektoros lámpa lett volna, típus szerint a Nitecore P12GT. Elég jó volt a ködben használni eddig is, mert erős a hotspot, de van szórt fénye is, egyébként is az egyik kedvencem outdoor dolgokhoz ez a lámpa, és ugye ehhez vettem régebben egy csomó szűrőt, amit a linkelt cikkben meg tudtok nézni, hogy mit művelnek tiszta időben a lámpa fényével.
    Pesten teljesen tiszta volt az idő, kicsit el is szomorodtam, de Remeteszőlős körül már alakult, jött pár ködfolt. Nagykovácsi előtt már igazán be is indult, az egész völgy tele volt ködfoltokkal, néhol tényleg csak pár tíz méterre lehetett látni, nyilván itt már vigyorogtam. Aztán fel a hegyre a kutyusért, na eddig tartott a vigyor, mivel a hegyre felfelé menet mintha elvágták volna, ismét tök tiszta idő lett. Frankó, megérkeztem, kipakoltam, ekkor konstatáltam, hogy a memória kártya az bizony az olvasóban maradt, fotózás az nem lesz, mondjuk nincs is mit, mivel épp csak nem csillagos az égbolt.
    Elindultunk a Zsíros hegyen felfelé, a Nagy-Szénás volt a cél, mint mindig. Szép tiszta időnk volt, kb. míg a lámpa elvilágított el is lehetett látni, minimális volt a pára. El is könyveltem magamban, hogy feleslegesen hoztam a színszűrőket, pedig a lelkesedés adott lett volna. Aztán az első kilátó pontnál mikor kimentünk a végébe megindult valami Pilisszentiván felől. Foltokban, de elkezdett feljönni a pára, átcsapott a hegygerincen és ment le ismét a völgybe. Na innen kezdődött a kaland, mivel ezt olyan intenzitással tette, hogy kb. 15 perc alatt a kristálytiszta időből olyan párás köd alakult ki, hogy már a kutyát alig lehetett látni a póráz végén. Ok, kicsit túlzok, de kb. 30 méteren volt a vége, annál távolabbra nem lehetett ellátni. Szuper, volt is itt egy kis tisztás, tökéletes volt a teszthez, így nekiláttam.
    Zöld szűrő:
    Talán ezen jut a legtöbb fény keresztül, ezzel az ösvényt még lehetett látni, ahogy bemegy a fák közé. A szórt fény eléggé visszacsillant, a színes szűrők közül szemre ez volt a legjobb, ezzel lehetett a legtávolabb látni.
    Vörös szűrő:
    Ezt kell a második helyre pozicionálnom. Ugyan rövid távon jól lehetett vele látni, de a távolságban ez már elfogyott. A tisztáson keresztül világítva mivel tudtam hol kell keresni az ösvényt ezért láttam, hogy hol megy be a fák közé, de szerintem egy idegen észre nem vette volna. A szórt fénye viszont kevésbé volt zavaró, mint az előző szűrőnek.
    Kék szűrő:
    Konkrétan botrány. Ködben ezt kerüljétek el, olyan szinten nem lehetett vele látni semmit, hogy többször is cserélgettem a szűrőket, mert nem akartam hinni a szememnek. Nagyjából a táv feléig, maximum kétharmadáig jutott el a fénye, a szórt fény is erősen észrevehető volt, és mintha a turbó fokozat eltűnt volna a lámpából. Csúnya nagy foltot színezett meg a hotspot, mint egy nagy paca úgy nézett ki. Gyorsan levettem, mert rossz volt nézni.
    Szűrő nélkül:
    Nem lennék jó marketinges, mert bizony a végeredménnyel nem lehet terméket eladni. Levettem a szűrőket, és a fehér fénnyel is megnéztem mit tud a lámpa. Feltettem közben minden szűrőt, hogy egyesével is összehasonlítsam őket, és a végeredmény minden esetben ugyan az lett. A legtávolabb és a legjobban mindenféle színszűrő nélkül, a csupasz lámpával világítva lehetett látni! Simán látható volt az ösvény vonala, az erdőbe a fák közt a sötétbe vezető út szépen kivehető volt. Távolabb nem láttam így sem, mint a zöld szűrővel, de a környezetet is tisztábban láttam, és erősebben is világította meg a célpontot a lámpa fénye.
    Sajnos borostyán sárga szűrőt nem készít a Nitecore, ezért azt nem tudtam kipróbálni, mert állítólag a sárga fény az, ami ködben nagyon szuper és hatásos és át is jut rajta rendesen. De az biztos, hogy ilyen időjárási körülmények között semmi értelme a színekkel játszani, a legjobb a sima fehér fény, az is úgy, ha minél alacsonyabban világítunk közel vízszintes vonalban.
    Még pár érdekesség:
    Mi sem jelzi jobban, hogy mekkora köd volt, hogy egy komplett épületet nem találtam a helyén, holott kb. 20 méterre álltam tőle. Itt döbbentem rá, hogy bizony ha valaki helyismeret nélkül elindul, rásötétedik, és nem jut ki időben, akkor bizony lehet hívni a 112-t, és jelezni, hogy elvesztünk.
    Én elég jól ismerem ezt a szakaszát a Budai hegységnek, nappal is sokat jártam már erre, és soha nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet emberrel, hogy ott állsz ahol gondolod és azt látod, hogy nem ott vagy mégsem, mert nem látod a megszokott stabil pontokat. Direkt lekapcsoltam a fejlámpát is, és bizony a gerincről sem minden esetben látszott a falu fénye, mivel a sűrű pára teljesen elnyelte, tényleg igazi vak sötétség volt.
    Fejlámpából az előző napok tapasztalata és a tiszta logika alapján a Nitecore HC30-ast vittem magammal. A hotspot szépen áttöri a párát és eljut a talajra, mellette a szórt fénye nem zavaróan világítja meg a párás levegőt az arcunk előtt. Ma mindez megdőlt!
    Közepes fokozatig volt használható a fejlámpa fénye (210lm, 1150cd), feljebb kapcsolva már csak a fehér fal volt előttem, így még azért lejutott a fény a földre és még lehetett látni vele úgy-ahogy. Aztán mikor besűrűsödött akkor először kapcsolgattam, majd rájöttem, hogy a legjobb ha kikapcsolom. Semmit, de semmit nem láttam vele ha be volt kapcsolva, csak zavart a szemem előtt világító pára, a talajt nem láttam vele rendesen. Megoldásként a P12GT-t mint ködlámpát tartottam a leengedett kezemben és vízszintesen, vagy minimálisan megdöntve világítottam vele előre, így láttam az utat. Ilyen esetben egy lencsés lámpa 0 szórt fénnyel megváltás, mint egy projektoros ködlámpa!
    A szűrőkkel, míg nem volt ilyen vacak az időjárás addig is játszottam, és bizony a zúzmarás erdőben igen szép és látványos fényjátékot lehetett velük komponálni. A legszebb, tiszta időben a fákra-bokrokra kirakódott és kék fénnyel megvilágított zúzmara volt, néhol úgy éreztem, hogy egy karácsonyi vásárba vezető úton járok. Szinte világított minden fehér felület, tök menő volt.
    A tanulság:
    Ilyen vacak időben ne induljatok útnak bármennyire is jelzett legyen az az útvonal, csak addig, míg biztosan kiértek lakott területre még az esti lehűlés előtt. Ha bent ér a köd talán a legjobb döntés megállni, és megvárni, míg enyhül, és ismét megnő a látótávolság. Itt ez kb. egy óra hosszáig kitartott, aztán kezdett tisztulni, de a faluba lefelé menet ismét sűrű ködfoltokon kellett átvágni, igaz itt már volt járda és közvilágítás is, de a fejlámpa így is jó szolgálatot tett, legalább a láthatóság miatt. Még egy fontos megállapításra jutottam: kell a pántra hátulra is egy NU05 vagy NU05LE, hogy növeljem a láthatóságom. Színszűrővel bohóckodni lehet, de ilyen időben felesleges, a sima fehér fény egy normális hotspotos lámpával párosítva tökéletesen teszi a dolgát. És még valami: TIR optikás fejlámpával ilyen időben semmire nem mentek. Érdemes beszerezni egy reflektoros, hotspotosabb változatot is, hogy speciális esetben legyen mihez nyúlni.

A topic keresőszavai: