Oldala 19 of 19 ElsőElső ... 9171819
Eredmény 181 to 186 of 186

Topic: Edzés otthon

A zsírégetést akkor szeretem, ha serpenyőben csinálom, nagy szelet húsok alatt

Az a helyzet, hogy a legjobban én is ezt a módját szeretem a zsírégetésnek, pontosan ezek miatt kell most futkorásznom
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Az elmúlt majdnem egy évem, de nem pont ide vág:

2017 November elején kertet ástam otthon. Este érzem hogy valami kurvára nem oké,
    Mert nem tudok ülni és felállni is alig. Nagyon fájt a jobb lábam és a csípőm jobb oldalon.
    2 hét után kicsit kipihentem, mondván meghúztam magam, van ilyen, és behordtunk az
    utcáról 8 köb akác méterfát amit rendeltünk. Talicskába be, onnan felrakni fűrészelésig.
    Bakker mégrosszabb lett...innentől lejtő...
    Alig tudtam járni, ülni, ha felálltam jó ideig nem tudtam felegyenesedni.

2018 január,Elmentem dokihoz, ülőideg gyulladás irány Hévíz.

2018 január infúziós kezeleés gyulladásra. Semmi. Szerintük ez lehetetlen hogy nem használt.
    Utána kezelések.gyógytorna, súlyfürdő, elektromoskád...2 hétig faszalogtam ott, bejártam kocsival,
    semmi javulás.

Ez volt 2018 február március. Nem mentem többet,
    mert a dokinéni megközölte, hogy ne jáccak rá és ne szimuláljak....hisz vizsgálatai alpján
    nincs gerincsérvem, hanem szintén ülőideg gyulladás,
    Mondom anyád, baszod nem neked fáj.

2018 nyár. De azért felfűrészeltük nyáron a fát szalagossal, össze is hasogadtam és elraktam télire. Fájt. Nagyon.
    Alig tudtam járni, ülni, ha felálltam jó ideig nem tudtam felegyenesedni.
    A nyaralás is kész kínszevedés volt. Itt már durva jelei voltak, hogy komolyabban
    kell venni a szitut.

2018 augusztus eleje, saját pénzen doki + mr vizsgálat, hisz fizetem a tb-t telik rá….
    Érdekes mód rögtön kiderült hogy van 2 sérvem....az egyik nem gáz, de a másik az
    nyom ideget, azért nem tudok már szinte járni. Ja és nem műtik, mert nincs kiszakadva....
    Annyi fájdalom csillapítót betoltam közbe, hogy
    fogytam 3-4 kilót, hányingerem volt, nem volt étvágyam, mire kaptam normális gyógyszert és gyomorra valamit.

2018 szeptemberben ajánlottak egy manuál masszázs terapeutát, aki durván 3 hónap alatt helyrerakott. Mondta is, hogy miért nem jöttem előbb, már azt is lefelejtettem volna hogy mi volt. 20% esélyt adott arra hogy tud segíteni, mikor meglátta az mr felvételem.
    Túl sokáig húztam az időt…….
    És láss csodát! Két hete mondta, hogy már kezdehtek újra futni, de csak érzéssel és kisebb súlyokkal edzeni. A bicajom még átalításra vár-sérvbarát kell legyen..
    Most ott tartok, hogy azért nem tökéletes, de már futok futópadon 15-17 perceket gyaloglással elején végén.
    Ékpárnán ülök és vettem az autóba deréktámaszt is. Hasznosak.

Tanulság: 6 éve ülőmunkát végzek, 3 éve nem futok, nem gyúrogattam otthon se a sérv miatt,
    mert nem lehetett és nem is tudtam. Ha valaki úgy érzi, hogy valami nagyon nem stimmel,
    érdemes elmenni magán mr-re, mert ritkán küldi az embert az orvosa ilyen helyekre, pláne ha fiatal.(37 vagyok, kb 80 kg-már)
    Vagy keressen gyorsan valami szakembert. Ja, nem árt az mr oda se, mert pl a csontkovács is mi alapján kezel??? Találomra?? Sokat árthat.

Lelkileg szarul érintett meg kell mondjam. Mozgás szegény életmód….ülő munka,
    gyenge váz a jelek szerint.
    Az asszony 20 éve irodista és „kutya baja”….jegyzem meg.

Rokonnak a dereka ment szét, nem volt semmi baja, aztán az egyik nap nem bírt felkelni és hetekig szenvedett. Aztán jobban érzi magát, de évente előjön nála a derék fájás. Fiatalon kemény fizikai munkát végzett.

Az ülő meg a fizikai munka is ronthatja az egészséget.

megosztanek egy othon vegezheto edzes tervet, ha lehet igy mondani.

ezt meg akkor tanultam amikor birkoztam, nem egy nagy ordongosseg, arra hasznaltuk, hogy kezdoknek feljavitsuk vele a fizikumat, vagy nehezitve bunti volt azoknak akik pofaztak bemelegites kozbe

az edzes lenyege 4 gyakorlat korkoros ismetlese. 1. kor: x fekvotamasz xfelules x huzodzkodas x guggolas

annyi kort csinalsz amennyit akarsz es ugy varialod a gyakorlatok szamat ahogy akarod.

kevesebb gyakorlat es tobb kor javitja a hosszutavu allokepesseget
    tobb gyakorlat de kevesebb kor pedig erosit

aztan ezt lehet varialni sulyzokkal is, kivalsztasz 4 gyakorlatot es koroket csinalsz, egesz jol bevalt gyakorlat.

Cool

Sportorvosok és edzők által kifejlesztett 7 perces edzés.
    Ebből 3 sorozat már erősít.
    Napi 1 pedig szinten tart.
    Minden izmodat megmozgatja:
    https://well.blogs.nytimes.com/2013/...inute-workout/

https://www.youtube.com/watch?v=Jru5B044HOs

Itt elég csajosan csinálja

Magyar nyelven:
    https://www.nlcafe.hu/eletmod/201607...a-edzes-video/

https://divany.hu/testem/2017/12/18/...n_formaba_hoz/
    Az összes izomcsoportot átmozgató edzés tehát nemcsak kalóriaégetés szempontjából kiváló opció, de egy kevés plusz izom felpakolására is alkalmas lehet.

Bocsi, h nagyban írtam, de ez nem válasz, hanem megoldókulcs!

KIPRÓBÁLNI KÖTELEZŐ
    Last edited by glassbox; Tegnap at 12:25 AM.
    Nagy Zoltán