Oldala 36 of 36 ElsőElső ... 26343536
Eredmény 351 to 357 of 357

Topic: Iskolai erőszak, zaklatás, megfélemlítés és megalázás

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 800
    Given: 1,205

0 Not allowed!
    Facebookon nézelődök, és megint szembe találtam magam azzal aki szakmunkás iskolában többször felbuktatott, megfenyegetett, stb. Kicsit híres lett, írnak róla az újságok, interjúkat ad, vendéglőtulajdonos, jól megy neki a szekér, mindenki áradozik róla hogy milyen rendes ember. Vajon megváltozott, vagy csak annyira "rendes" mint kb. 23 évvel ezelőtt amikor az egész iskola előtt megalázott? Most hogy így sütkérezik a jólétben és celebségben, elég nehéz megállni hogy ne írjak rá hogy emlékszik-e hogy miket csinált annak idején és hogy megbánta-e egyáltalán azt ahogy viselkedett.

Rákerestem, mellékállásban még tanár is. Ettől nem nőtt meg a bizalmam a tanárok iránt.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 248
    Given: 191

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    elég nehéz megállni hogy ne írjak rá hogy emlékszik-e hogy miket csinált annak idején és hogy megbánta-e egyáltalán azt ahogy viselkedett.
    Én kétszer is meggondolnám a helyedben. Lehet, hogy egy normális hangú megkeresésre bocsánatkéréssel reagálna és kénytelen lennél megváltoztatni a véleményed róla és a tanárokról

De az is lehet, hogy nem. Szóval csak óvatosan!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Kizárt, én nem fogok rá írni. Csak mondom hogy nehéz megállni. Lehet hogy megbánta, lehet hogy azóta egy teljesen más emberré vált. Persze az is lehet hogy nem lett más. Valójában tök mindegy, csak nem túl igazságos a sors. Persze, kisebb hibákat elkövet az ember, épp csak ő nagyon átlépte a határokat, és mégis ő lett az étteremtulaj és példakép. Ha nem botlanék bele a vele készült cikkekbe újra és újra, akkor eszembe se jutna, de pár év alatt már harmadszorra látom.

Ha megbánta akkor azért nem érdemes ráírni, mert minek, hiszen akkor csak ő érezné magát rosszul. Ha meg nem bánta meg, akkor meg én idegesíteném fel magam vele. Tehát semmi értelme nem lenne rákérdezni.

Inkább csak arra gondolok hogy biztosan megváltozott, rendes lett és akkor meg örülök a sikerének. Talán ez a leghelyesebb hozzáállás.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt nem értem...

"A törvénymódosítás célja a pedagógusbántalmazás megszűntetése, a tervezett jogszabály garantálja, hogy a pedagógusok biztonságos környezetben, nyugodt körülmények között végezhessék munkájukat"

https://www.kormany.hu/hu/emberi-ero...tt-vedelme-all

Már van pedagógus-védő törvénykezés, a közfeladatot ellátó személyek védelmére hozott törvény. Akkor minek kell másik is? Az első nem működik? A másik mitől fog működni? Illetve nem kéne a dikákokat védő törvényből is egy? Mert abból még egy sincs arra vonatkozólag hogy diákok terrorizálják a gyengébb osztálytársukat, iskolatársukat

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 248
    Given: 191

0 Not allowed!
    https://index.hu/belfold/2020/05/28/...get_hoz_letre/

Korábban az iskolakerülés visszaszorítása céljából volt már ilyen javaslat, de elkaszálta az ombudsman. Helyette iskolapszichológusok "bevetését" javasolta. Megnézném, hogy mit csinál egy pszichomókus egy tanárverő diákkal. A széplelkűek nem bírják felfogni, hogy nem minden esetben működik a szép szó, néha kényszerítés kell.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Így van. A pszichológus egy átlagos gyerekkel tud kezdeni valamit, de egy teljesen elborult, félig vagy egészen fogyatékossal, erőszakossal szerintem nem boldogulna.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Újra kinyitottak az iskolák, kezdődhet újra az erőszak is.

Iskolai erőszak Komlón - A barátnőjét védő srácot vitte el a rendőr

Cigarettás szadista gyerek nyomott el csikket egy lány lábán, a lány barátja megvédte, de természtesen őt vitte el a rendőrség, nem a támadót. Sőt, még a cigarettás családja is a védekező srácra támadt és még ők vannak felháborodva.

A topic keresőszavai: