Oldala 19 of 19 ElsőElső ... 9171819
Eredmény 181 to 188 of 188

Topic: Növénytermesztés (élelem, bioetanol, bidodízel)

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 3

0 Not allowed!
    Ma viricseltem. Hogy mire jó a nyírfavíz, azt már mások megírták (Papica is...)
    Két lyukat fúrtam 7 mm átmérővel kb. 10 cm mélyen. Egy méter műanyag cső a vasboltban 130 forint. A "termés" egy nap alatt 5 liter. Az íze finom, az örök élet elixír hatást még nem érzem.
    20190316_113220.jpg

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Két nap alatt 20 liter jött le. Bedugóztam, elzártam, mert féltem a fát.
    A nyírfavíz nagyon finom, édeskés és mindenféle ásványi anyaggal teli. Javaslom mindenkinek, kóstolja meg.
    Bioboltokban is van most, 1/2 liter 2000 Ft vagy több. Ez azért már durva...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 36
    Given: 5

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    A nyírfavíz nagyon finom, édeskés és mindenféle ásványi anyaggal teli. Javaslom mindenkinek, kóstolja meg.
    Nem olyan durva ha belegondolsz. Minél kevesebben veszik a fáradtságot, hogy "csináljanak" maguknak, annál kisebb lesz a piaci kínálat, és annál magasabb az ár. Főleg igaz ez a feldolgozott készítményeire, a szörpre meg a borra, skandináviában nagy divat mindkettő.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 8
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Ha lehetséges, méhviasszal, esetleg paraffinnal is tömítsd le, a fa fertőzések elkerülése végett...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    Sziasztok!
    Nádasba, lápi, tavi környezetbe, tópartra mit lehetne ültetni?
    Van a közelünkben egy elég nagy tó, tele elhagyatott részekkel, folyamatos a vízellátottság a növény számára és tápanyagdús talaj venné körül.
    Találtam már a nádban almafát, eldobott csutkából nőhetett ki, szép nagy, finom almák voltak rajta. Illetve elvétve találni szedret is.
    Ezeken kívül vajon milyen növények vannak még? Ugyanis gondoltam rá, hogy rászentelek valamennyi pénzt és ültetek magam növényeket ennek a tónak a partjára.
    A partszakaszon belül van olyan is ahol erdős rész bukik rögtön a tóba, és olyan is ahol lápos, nádasos terület van. Ugyan nem az enyém a terület de ha a folyamatos vízellátottság miatt bő termést hoznak a növények, talán jobban megéri foglalkozni vele.
    Arra gondoltam egyébként, hogy olyan területre ültetek amit csak kajakkal lehet megközelíteni. így gyakorlatilag a kíváncsiskodók jó nagy részét kizárnám, a nádasba jó mélyen be lehet bújni a kajakkal, nehéz lenne megtalálni a titkos kertet. A hely akár BOL ként is funkcionálhat ugyanis nem kell szigetnek lennie ahhoz, hogy sziget legyen, elég az is, ha a partról megközelíthetetlen, vagy meg nem közelített a hely amit kinéztem magamnak.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Paradicsom. Mindent kibír, mindenütt megél.

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Pedig mintha úgy emlékeznék hogy a burgonyafélék (Paprika paradicsom is) nem bírják... Mármint a túl sokat.

Tökfélék uborka biztos,
    Elviseli a nedvesebbet a dió, szilva, így fejből.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 11

0 Not allowed!
    Különböző zöldségek víz- és talajigénye:
    https://www.sokszinuvidek.hu/kertunk...sztesi-igenyei