Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 24 of 24

Topic: Mad Max

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Valóban látványosra sikerült a negyedik rész. Bár a történetet egy kicsit gyengének érzem. Ennek ellenére, viszont mégis megfogott a film. A főgonoszok karaktere hagy némi kívánni valót maga után.
    Mel Gibson nagyon hiányzik belőle.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    egy rakás szar az új mad max....a mozijegy árát nem érte meg

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 78
    Given: 207

0 Not allowed!
    Én most néztem meg.

Mad Max: Fury Road (A harag útja) 2015

Sztorija nem nagyon van, csak egy nagyon alap, de még abból sem derül ki túl sok minden. Karaktertörténet sincs, csak van egy kis csapat, meg egy nagy csapat, és a nagy kergeti a kicsit. A komolyabb sztori hiánya és a karaktertörténet hiánya elég bajos.

VISZONT

Az egész film gyönyörű, mint valami digitális festmény. Ez nem is akció-thriller, hanem akció-művészfilm. Minden kockája "csemege a szemnek" (néhány női karakter is). A filmet nem akciójelenetek szakítják meg, hanem az akciót néha egy kis film szakítja meg. 2 órás pörgés, nincs igazán megállás. Bár a karaktereknek egyáltalán nincs, vagy csak nagyon kis sztorija van, azért még aggódni lehet értük, úgyhogy az üldözésnek és erőszaknak érezhetően van tétje, a néző aggódhat értük. (Mondjuk ha nem Mad Max lett volna a neve, akkor is simán elmegy a film anélkül is. PTSD-je volt a filmben, de nem derült ki hogy pontosan mitől. Elvileg tervben van a folytatás, de a rendező összebalhézott a filmstúdióval és emiatt késik a dolog, ha jól vettem ki a hírekből.)

A legelején van egy "plothole", ahogy Mad Max a régi járgányát vezeti, holott az a második filmben felrobbant. A korábbi filmek átlagos életszerűek voltak, itt viszont jelen van egy horror-scifi vonal, ami nem mondom hogy ne illene a filmbe. Erőszak van, tehát a kezetlen, lábatlan emberek logikusan vannak tömegével, a víz nélkül tengődők bőre persze hogy ocsmány, a mérgektől, sugárzástól kinövések vannak az élőkön. Nem csak a gázolaj ér sokat, hanem a víz is.

Egy újabb negatívom a mormogva és hörögve beszélés, de azt ellensúlyozza hogy szöveg szinte alig van a filmben. A látványra és az akcióra alapozták az egészet, de ez a része a dolognak annyira jól sikerült nekik, hogy a film siker lett.

IMDB-n 8.1 ponton áll, én azt mondanám hogy 7, a sztori és a háttértörténet hiánya miatt. Végig néztem, nem állítottam meg állandóan, 2 óra lement úgy hogy izgalmasnak hatott az egész.

https://www.imdb.com/title/tt01392190/

Olyan ez mint a Fallout 1-2 után a Fallout 3. Jó, csak NAGYON MÁS.

A látvány a lényeg, úgyhogy HD-ben nézzétek meg, ne valami 240p-s letöltött verzióban.

A főgonoszok karaktere hagy némi kívánni valót maga után.
    A többieké is, mert mindegyik csak úgy van, de a főhősnőn kívül más történetéről nem igazán mond el a film semmit.

A "legfőbb gonosz" az első Mad Max filmben is főgonosz volt. (Toecutter) Igaz, itt úgy el van maszkírozva, hogy lehetetlen lenne csak úgy felismerni.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 78
    Given: 207

0 Not allowed!
    Új Mad Max filmről nincs még semmi, de IMDB oldalt azért találtam.

https://www.imdb.com/title/tt4575512/

A topic keresőszavai: