Oldala 17 of 17 ElsőElső ... 7151617
Eredmény 161 to 163 of 163

Topic: Áramszünet

Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Ott most így elég kemény lehet, nem szeretnék addig eljutni, mint nekik kellett.
    Minden esetre valahogy be kell szereznem mielőbb egy generátort. Ami még tervben van, igaz "csak" rövidebb áramszünetre az egy ILYEN inverter, mivel bármilyen akkut képes kezelni. Ha csak autó akku lesz kéznél az is jó, ha van zseton rendes és nagy munkaakkura akkor azt is tölti, meríti. Napelemeket most pakolásztam, kicsik, de ha termelnek annyi áramot, hogy a powerbank feltöltődjön akkor máris nyert ügyem van, lesz fény bőségesen.
    Én víztárolókat vettem. Egyelőre 2 darabot, de akarok még 4-et. 200 liter vízzel már ellennénk egy darabig... Most már hogy tapasztalatom van benne, napi 1 liter víz / fő-vel ki lehet húzni. Ha elmenne az áram, akkor a kút se működne. De 200 liter vízzel az úgy nem lenne akkora probléma.

Az a napi 1l/fő cseppet kevés lesz, számolj inkább 5l-rel. Ivás (a dehidratáltság kerülendő), főzés, mosogatás, tisztálkodás.
    Loco en el coco

Ketten vagyunk napi 2 literrel már Január eleje óta. Az ivóvíz a lényeg, minden más csak másodlagos. A budileöntést, tisztálkodást olvasztott hólével is el lehet intézni. Ivásra az nem jó, maximum ha NAGYON friss. Van néhány fura gyárkéményes cucc a környéken, hadd ne mondjam fura szagokat áraszt. A hóba is belemegy 24 óra alatt. Szóval valami kémiai anyag lehet, azt meg inkább jobb nem meginni... De kézmosásra, WC leöntésre, mosakodásra rendben van. Az a kínos ha nincs mit inni, azt mindenképpen jobb elkerülni.