Oldala 6 of 6 ElsőElső ... 456
Eredmény 51 to 57 of 57

Topic: Prepper könyvtár

0 Not allowed!
    A történelmi témájú regényeket mennyire tartjátok hiteles forrásnak?
    Nemrég olvastam egyet arról, hogy hódították meg Texast a telepesek és hogy készültek a semmiből az ottani életre, illetve hogyan építkeztek az indiánok ellen. Esetleg ami kiemelhető belőle és hasznos lehet másoknak: addig egy pillanatra se álltak le amíg nem lett kész az erődítmény ( kör alakúra csinálták fa oszlopokból és belül kisebb részekre osztva külön a családoknak.) mert nem tudtak félelemben aludni, hogy éjszaka bármikor átvághatja valaki a torkukat. Tropára dolgozták magukat pihenés nélkül, pszichológiai mozgatórugójuk pedig a gyerekeik védelme volt. Mikor kész lett az erődítmény és végre tudtak egy jót aludni, utána láttak minden másnak neki. Még azzal se foglalkoztak addig, hogy elmenjenek a 100 méterre lévő patakba fürdeni egyet. (Magyarul nincs meg szerintem, ha valakit érdekel angolul akkor Arthur Japin: Someone found)
    Történelmi témájú regényeknél én azt tartom forrásként érdemesnek, ahol van a végén irodalomlista. Abból eléggé ki lehet szűrni, mekkora tudást rakott mögé a szerző.
    A másik ami szerintem fontos, hogy gyakran találni antikváriumokban 1-200 Forintért régi háztartási praktikás könyveket. A 70-80-as évek előtt kiadott bármit érdemes szerintem megvenni. Rengeteg tartósítási/tisztítási/újrahasznosítási trükk van benne. (Sőt futottam már bele noname kiadónál, hogy simán kiadtak egy ezer évest újranyomtatva újként.)
    Nekem a személyes kedvencem:
    Gonda Irén: Háziasszonyok aranykönyve, Mit hogyan tegyünk el télire, avagy bespájzolunk?
    Egyenként felsorolja a zöldségeket/gyümölcsöket, mi az ami elrakható és leírja mik a lehetőségek vele. Arra is kitér, hogy a háztartás mérete hogyan befolyásolja a spájzolást. Azt nézem, hogy már 200 Ft-ért megvehető.

0 Not allowed!
    Termelésre berendezkedett preppereknek ajánlatos itt is körülnézni:
    http://www.omgk.hu/
    Vásárolni is lehet könyveket (néha kicsit drágállom) mindenesetre ki lehet fogni olyan szakmai könyveket a téged érdeklő témában, amiért valószínűleg megéri kiadni nagyobb összeget. Kiállítások, előadások is szoktak lenni amúgy, de én még nem voltam, nem tudom mennyire jó információforrás.

0 Not allowed!
    Mostanában Fekete István uradalmi élet témájú műveire kaptam rá (gyerekkoromban olvastam utoljára az állatokkal kapcsolatos regényeit, érdekes volt most más témát olvasni tőle.). Nem konkrétan prepper, de sokat lehet tanulni belőle a paraszti életről, magyar gazdálkodási tapasztalatokról esetlegesen pszichológiai/társadalmi kérdésekről. Unalmas esős délutánokra ajánlom. pl: Fekete István: Gyeplő nélkül

Senior Member P. Dude's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2020
    Thumbs Up
    Received: 1,377
    Given: 1,740

3 Not allowed!
    Új könyv:

Az utolsó huszonhét

"Mit ​tennél Te, ha adnék Neked egy bankkártyát, amin egy végtelen nagyságú pénzösszeg van, de azt is megsúgnám, hogy 27 nap múlva az egész civilizációnk összeomlik? Igen. Az egész. Biztosan lesznek túlélők, és te benne lehetsz, ha most okosan fogsz neki a dolgoknak. Szóval mit tennél most?

Eldöntheted, hogy teszel-e valamit… Elkezdhetsz gondolkodni egy stratégián.

Rendben, de mire teszed le a voksod? A világtól elzárt high-tech búvóhely vagy a puritán csatornarendszer lesz a nyerő? Esetleg ideje előkapni a világháborúból visszamaradt alig használt bunkert? Vagy francba az egésszel, csak elszórod a pénzt, mert úgysem fog történni semmi? De mi van, ha mégis?

Eljött az idő elgondolkodni azon, amire még soha nem gondoltál.
    Felkészülni arra, amire soha nem akartál.
    És elképzelni, ami elképzelhetetlen.

Egy történet Alexander B. Hackman tollából, aki furcsa módon nincs oda a kipusztulás gondolatáért, de azért csak összehozott egy veszett jó apokalipszis trilógiát.

A visszaszámlálás elkezdődött, a napok rohamléptekben peregnek. Huszonhét napod van. Vagy nincs…"

-------

"A kipusztulásban nem az a fura, hogy mégiscsak megtörténik, hanem az, hogy másnap nem csörög a telefon és nem jönnek az e-mailek. Hiszen halott vagy, és úgy általában mindenki más is. Lehet pihenni. Na, de addig még sok a tennivaló... Te mit tennél, ha megtudnád, hogy 27 nap múlva vége a civilizációnknak? Barátaid és ismerőseid fele repesne az örömtől, mert végre shotgunnal lehetne grasszálni az utcákon, és tojhatnának a munkaidőre. Csak azt felejtik el, hogy először a szomszéd Clairt kéne fejbe durrantani, mert kell az utolsó nyomorult kukoricakonzervje... Vagy azért, mert pont ő akarja elvenni az utolsó müzliszeletüket. Méltatlan kép... Szóval hidd el nekem, hogy a kipusztulásnak nincs romantikája. Viszont az odaút ettől még lehet nagyon szórakoztató. Ez egy történet Alexander B. Hackman tollából, aki furcsa módon nincs oda a kipusztulás gondolatáért, viszont magáénak vallja Darwin elméletét. Azt, hogy nem az éli túl, akinek a legnagyobb a bankszámlája, hanem az, aki a legfogékonyabb a változásra. Ők ketten csak egy dologban nem értenek egyet: Hackman szerint a túléléshez humorérzék is szükséges."
    "...gyakorlatilag a Postalban élünk." (dr. Uwe Boll, 2020.)

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 208
    Given: 72

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló P. Dude Hozzászólás megtekintése
    Új könyv:

Az utolsó huszonhét

"Mit ​tennél Te, ha adnék Neked egy bankkártyát, amin egy végtelen nagyságú pénzösszeg van, de azt is megsúgnám, hogy 27 nap múlva az egész civilizációnk összeomlik? Igen. Az egész. Biztosan lesznek túlélők, és te benne lehetsz, ha most okosan fogsz neki a dolgoknak. Szóval mit tennél most?

Eldöntheted, hogy teszel-e valamit… Elkezdhetsz gondolkodni egy stratégián.

Rendben, de mire teszed le a voksod? A világtól elzárt high-tech búvóhely vagy a puritán csatornarendszer lesz a nyerő? Esetleg ideje előkapni a világháborúból visszamaradt alig használt bunkert? Vagy francba az egésszel, csak elszórod a pénzt, mert úgysem fog történni semmi? De mi van, ha mégis?

Eljött az idő elgondolkodni azon, amire még soha nem gondoltál.
    Felkészülni arra, amire soha nem akartál.
    És elképzelni, ami elképzelhetetlen.

Egy történet Alexander B. Hackman tollából, aki furcsa módon nincs oda a kipusztulás gondolatáért, de azért csak összehozott egy veszett jó apokalipszis trilógiát.

A visszaszámlálás elkezdődött, a napok rohamléptekben peregnek. Huszonhét napod van. Vagy nincs…"

-------

"A kipusztulásban nem az a fura, hogy mégiscsak megtörténik, hanem az, hogy másnap nem csörög a telefon és nem jönnek az e-mailek. Hiszen halott vagy, és úgy általában mindenki más is. Lehet pihenni. Na, de addig még sok a tennivaló... Te mit tennél, ha megtudnád, hogy 27 nap múlva vége a civilizációnknak? Barátaid és ismerőseid fele repesne az örömtől, mert végre shotgunnal lehetne grasszálni az utcákon, és tojhatnának a munkaidőre. Csak azt felejtik el, hogy először a szomszéd Clairt kéne fejbe durrantani, mert kell az utolsó nyomorult kukoricakonzervje... Vagy azért, mert pont ő akarja elvenni az utolsó müzliszeletüket. Méltatlan kép... Szóval hidd el nekem, hogy a kipusztulásnak nincs romantikája. Viszont az odaút ettől még lehet nagyon szórakoztató. Ez egy történet Alexander B. Hackman tollából, aki furcsa módon nincs oda a kipusztulás gondolatáért, viszont magáénak vallja Darwin elméletét. Azt, hogy nem az éli túl, akinek a legnagyobb a bankszámlája, hanem az, aki a legfogékonyabb a változásra. Ők ketten csak egy dologban nem értenek egyet: Hackman szerint a túléléshez humorérzék is szükséges."
    Jónak tűnik, szerintem megveszem...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member P. Dude's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2020
    Thumbs Up
    Received: 1,377
    Given: 1,740

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Jónak tűnik, szerintem megveszem...
    A Rocky webshopban előrendelhető 4500 helyett 3700-ért, elvileg szeptember elsején jelenik meg.
    "...gyakorlatilag a Postalban élünk." (dr. Uwe Boll, 2020.)

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 292
    Given: 32

0 Not allowed!
    SAS túlélési könyv használtan 2.950 Ft-ért a jófogáson.
    https://www.jofogas.hu/pest/John__Lo..._121153126.htm