Oldala 54 of 57 ElsőElső ... 4445253545556 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 531 to 540 of 565

Topic: Időjárás (hosszú és rövidtávú)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 52
    Given: 9

0 Not allowed!
    Ja lattam, most egesz USA-ra szar idot mondanak.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    5
    Thumbs Up
    Received: 263
    Given: 674

1 Not allowed!
    Azon gondolkodtam hogy mondták először hogy globális felmelegedés, majd jött az éghajlatváltozás/climate change. Ez utóbbi igaz hogy változik, mert mindig is változott.

Amiről viszont nem igazán esik szó, hogy a mágneses észak-dél kezd átbillenni, és nem lehet hogy az okoz bizonyos dolgokat? Az megmagyarázná hogy miért van nálunk rohadt hideg és miért van Európában túl meleg. Az üvegházhatás nem így működik, ahogy ha az ózonlyuk már nincs, az sem lehetne ilyen befolyással a bolygóra.

A mágneses mező felcserélődése nem okozhat olyat hogy az áramlatok sebessége megváltozzon? Vagy akár az iránya is? Mert az áramlatok elég nagy hatással vannak az éghajlatra. Illetve ha a mágneses mező átbillenti a hőmérsékletet, akkor természetes hogy a meleg áttolódik északabbra és Európára és amíg ott olvad minden és meleg van, addig például nálunk meg esik a méteres hó még tavasszal is.

Ezt nem vizsgálják? Divatnak nem jó divat, mert a mágneses mezővel mit lehet csinálni? Semmit. Kutatni maximum, de azon változtatni nem lehet, mert nincs olyan technika a világon ami azon változtatna, az emberiség egy kis sz*r és egy bolygó ilyen részébe nem tud beleavatkozni. Persze pont ezért nincsenek tömegével szervezetek sem, amik pénzt gyűjtenének és nagy beszédeket mondanának. Meg nincs is kit hibáztatni, nem lehet ujjal mutogatni sem a szegényekre, se a gazdagokra, se a társadalomra, se a nagyvállalatokra. A mágneses mező felcserélődése és átbillenése csak egy folyamat a bolygó életében. Csak remélhetjük hogy eltart pár százezer évig és akkor mi már nem leszünk itt amikor bekövetkezik, mert biztos nem lesz kellemes az átfordulás/felcserélődés.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 117
    Given: 30

0 Not allowed!
    Magadat és a fórumtársakat érted azon, hogy "mi már nem leszünk itt", vagy az utódainkat is beleveszed a "mi"-be?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    5
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Magadat és a fórumtársakat érted azon, hogy "mi már nem leszünk itt", vagy az utódainkat is beleveszed a "mi"-be?
    Az emberiségre értettem.

"pár százezer évig" - Hol lesznek akkor már utódok? Valószínűleg jön pár jégkorszak is, meg ki tudja még mi, mert több százezer évek alatt az úgy elő szokott fordulni néhányszor.

Fórumtársak gondolom nem is akarnának 200.000 évig élni. Még a 80 év is túl sok egy embernek. Nem lehet hogy nem vetted észre hogy több százezer évről írtam?

Az átfordulás az akkori állatvilágnak nem lesz kellemes, mert kétlem hogy az emberiség elélne addig. Elég csak arra gondolni hogy 25.000 éve még félig-meddig majom volt az emberi faj.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    5
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    2004-ben a Pentagon figyelmeztette Bush-t, hogy kevesebb mint 20 év alatt szibériai hőmérsékletűre esik vissza Britannia éghajlata, atomháborúk lesznek és világ méretű zavargások.

Ez nem jött be.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 84
    Given: 17

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Elég csak arra gondolni hogy 25.000 éve még félig-meddig majom volt az emberi faj.
    Az emberi faj még most is nagyjából majom, legalábbis a túlnyomó többsége. Csak a kőbunkóink lettek technológiailag fejlettebbek.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Az emberiségre értettem.

"pár százezer évig" - Hol lesznek akkor már utódok? Valószínűleg jön pár jégkorszak is, meg ki tudja még mi, mert több százezer évek alatt az úgy elő szokott fordulni néhányszor.

Fórumtársak gondolom nem is akarnának 200.000 évig élni. Még a 80 év is túl sok egy embernek. Nem lehet hogy nem vetted észre hogy több százezer évről írtam?

Az átfordulás az akkori állatvilágnak nem lesz kellemes, mert kétlem hogy az emberiség elélne addig. Elég csak arra gondolni hogy 25.000 éve még félig-meddig majom volt az emberi faj.
    Rengeteg dolog történhet párszázezer év alatt, de néhány jégkorszakot az emberiség egy jelentős része bírna ki a jelenlegi technikai fejlettség mellett, annak megtartásával szerintem. Te nem így gondolod?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    5
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Lehetséges, bár több százezer év az olyan hosszú idő, hogy addig más dolog is történhet. Ott a "szupergomba" amiről már szó volt, bármilyen vírus amire nem immunis senki, vagy belefullad az emberiség a szemétbe, túl sok lesz a vízben a mérgező anyag, ki tudja. Ahogy mondani szokták, az emberiség csak egy átmeneti betegség a bolygó létezésében. Nem is az a kérdés hogy mikor lesz vége az emberi fajnak, hanem az hogy mikor. Néhány tízezer évig még elleszünk, ha minden jól megy. Bár a túlnépesedést tekintve kétségeim vannak. Úgy érzem hogy nem megemelkedett tengerszint lesz a veszte a világ lakosságának, vagy egy néhány fokos felmelegedés. Csak reménykedni lehet hogy még jó darabig nem tűnünk el és itt leszünk még néhány tízezer éven át.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Felfedezni vélem a vélekedésem a fentebbi hozzászólásodban...

Ami szerint az emberiség vesztét jó eséllyel maga az emberiség okozza.

A másik jó esély szerintem kozmikus, vagy a föld mint bolygó működésével összefüggő, kéreglemezek mozgása, mágneses pólusváltás ilyesmi.

Említed a biológiai veszélyeket, szupergomba, szuperbaktérium, vírus... Ezek visszaesést okozhatnak szerintem, de teljes kihalást nem. Egy vírusnál a legegyszerűbb levezetni, hogy miért: a vírus csak gazdasejtek segítségével tud szaporodni, nem érdeke kiirtani a fajt, amin élősködik. A biológiának pedig megvannak a szabályozómechanizmusai, amik érvényre juttatják az ilyen érdekeket. Persze ebben az érvelésben (vírusokkal kapcsolatos) lehet még rétegezni pár pró és kontra kört, ha valakinekilát rendesen kontrázni belemehetünk, de annyira nem létfontosságú kérdés prepper szempontból szerintem.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    5
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Felfedezni vélem a vélekedésem a fentebbi hozzászólásodban...

Ami szerint az emberiség vesztét jó eséllyel maga az emberiség okozza.
    Mondjuk azt, hogy az nem segíti az emberiséget hogy beletolja a szemetet az óceánba, belenyomja a vegyszer a folyókba, tavakba, meg a föld alatt lévő vízereket is megmérgezi ami a kutak vizét ihatatlanná teszi. Nem mondom hogy ez lesz a veszte az emberiségnek, csak azt hogy ez is hozzájárulhat a végső dolgokhoz. Meg a túlszaporodás.

Mondjuk hogy összeadódnak a dolgok majd a legvégén. Nem biztos, csak lehetséges.

Az HIV 3 év alatt megöl egy olyan embert akit nem kezelnek vele, szóval ki tudja, bármi lehet. Jöhet egy olyan fajta ami nem 3 év alatt öl kezeletlenül, hanem 3 hét alatt. A szupergombás dolog meg a legijesztőbb hír amit az idén olvastam. (Idei hír volt ha jól emlékszem.)

Szerintem ha lesz is valami környezeti katasztrófa ami elsöpri a világon az emberiséget, az nem amiatt lesz mert benzines autók léteznek. Persze ez is csak személyes vélemény, vagy mondjuk megérzésnek.

Én örülök hogy idén valamiért még nem ért ide a -25 fok, és csak egyszer ment le -15-re a hőmérséklet. Élvezzük a 0 fokot október óta. A télből még 3 hónap és 3 hét van hátra. Bár örülnék neki ha a tavasz hamarabb érkezne.