Oldala 32 of 32 ElsőElső ... 22303132
Eredmény 311 to 314 of 314

Topic: Egészséges ivóvíz

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 19
    Given: 3

0 Not allowed!
    Válasz ALPHA felvetésére
    "Ha egyszer beleszakad, akkor oda a kút. Nekem ez kicsit életképtelennek tűnik!"

Nem egészen. Magam láttam, amikor vizesek egy hármashorog szerűséggel igazán mély és évek óta ezért nem üzemelő kútból felhúzták a beszakadt szivattyút!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 128
    Given: 324

0 Not allowed!
    Teszteltem hogy mennyi az a minimális vízbevitel ami kell. Oké, el lehet lenni napi 7 decivel is, vagy még kevesebbel, ha capuccino-t iszol vízzel, de van egy kis gond. Ha többnyire capuccino-t iszol és nem vizet, abban van koffein, ami viszont kiszárít. Szóval ha capuccino-t iszol, az oké, de nem feltétlenül tökéletes a tiszta víz helyettesítésére. Mondok mást is. A tesztelésnél rájöttem, hogy ha nincs elég tiszta víz, akkor fura dolgok történnek. Például minden éjszaka arra ébredsz, akár többször is, hogy a karod/ujjaid TELJESEN elzsibbadnak. Annyira, hogy mondhatni ijesztően. Az izmoknak szüksége van a vízre, ha nincs elég, akkor jön a zsibbadás. Eleinte nem is gondoltam rá hogy ez lehet a gond, de most hogy visszaszoktam a több vízivására, teljesen elmúltak az éjszakai ébredések, már nem kelek fel arra hogy lezsibbadt az ujjam vagy a karom. Szóval "túl lehet élni" nagyon kevés vízzel is, 0,7-1 liter körül, akár úgy is hogy nagy része capuccino/kávé, de annyinál a test negatívan reagál.

Konklúzió: Ha iszol is koffeines dolgokat és édeset, küldj le utána egy adag friss ivóvizet is. Ne menj napi másfél liter alá, legyen víz a közeledben, néha kortyolj bele, emlékeztesd magad hogy igyál, még akkor is ha nem vagy szomjas.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Egy prepper poszt...

Idén nem bíztam magam a véletlenre és vettem 3 darab 200 literes hordót, 6 darab 26 és fél literes víztárolót, meg még egy 20 literest. 820 liter víz. 4100 pohár pohár víz.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Kipróbáltam a vízpumpát amit a hordóhoz kaptam. Hosszú egyenes cső, ami leér az aljáig, az belevezetődik egy "fej" részbe, abból oldalra kivezetődik egy hajlítható cső. A fej részbe lehet belecsavarozni a pumpát. Durván fogalmazva "recskázó" mozdulattal lehet kipumpálni vele a vizet a hordóból. Meglepően gyorsan működik, néhány perc alatt átment vagy 20 liter vele.

Ha valakit érdekel készíthetek róla videót is, bár nem túl speciális cucc.

A topic keresőszavai: