Oldala 4 of 4 ElsőElső ... 234
Eredmény 31 to 40 of 40

Topic: No Waste (pocsékolás, pazarlás, újrafelhasználás)

Amennyiben LIR jelű elem van benne és nem CR jelzésű
    Szótár hozzá
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Nem, oda van írva, hogy CR2032 típust is tölt.
    Nagy Zoltán

Legalábbis így árulják. Vagy most becsaptak?....
    Nagy Zoltán

"For LIR2032,LIR2025,ML2032,ML2025"
    A fotón is rajta van, hogy mit tölt ami a hátuljáról készült.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Ugyan már:
    2019 Newest 3.6V CR2032 LIR2032 LIR2025 Coin Button Cell rechargeable lithium battery Travel Charger Free Shipping

Ez a termék neve.
    Ha rá van írva biztosan feltölti azt is.
    Nagy Zoltán

Ha már pocsékolás téma. Tudjátok mit utálok? Mikor megveszem a folyékony szappant, a krémet, meg ilyen tubusos pumpás izéket, és aztán micsoda meglepetés, a pumpán az a kis cső nem ér le az aljáig, tehát nem lehet kipumpálni belőle az tartalmát. Tehát megveszel egy 1 literes valamit és 1 deci az alján marad. A többség mit fog tenni? Fogja és bevágja a kukába. Eleve lehet hogy rajta van hogy újrahasznosítható műanyag, de ha benne van még egy csomó szappan/krém, akkor hogy adod le? Vagy akkor fogod a kést és szétvagdalod a tubusokat és átöntögeted a maradékot 1-be. De akkor a szétvagdalt tubusokat amiknek az alján még mindig van szmötyi, azt leadhatod szelektív szemétgyűjtőbe?

A múltkor ilyen krémes izéket vagdaltam szanaszét, vagy 3-at és vagy negyed órán át tököltem mire kiszedtem belőlük nagyjából a krémet és átraktam egy másik tubusba.

Ha öblös lenne az alja és az aljáig érne a cső is, akkor nem lenne gond és viszonylag tiszta, sértetlen tubusok lennének.

De a folyékony-szappanos pumpás tubus alapból marha jó, mert nincs meggörbítve a vége. Tehát ha lenyomom, akkor nem jön a kezemre belőle, viszont visszacsapja a tubus szélére a szappant. Pocsékba megy.

Szerintetek idióták ezek a gyártók, vagy szándékosan csinálják hogy többet adjanak el? Esetleg mindkettő?

Lehet hogy ha a cső teljesen leér az aljáig akkor már nem jön ki belőle a szappan ezért 5-10% ráhagyást terveztek a mérnökök, ennek ellenére akkor is genyóság. Vizezd fel a szappant, az az érdekes egyébként, hogy kézmosásra a 70-80%-ban felvizezett szappan is bőven elég.
    Továbbá én szeretek illatmentes termékeket használni, magyarországon a DM (német drogéria lánc) gyárt ilyeneket de biztos fellelhető nálatok is.
    Tisztít, de száradás után semmilyen fölösleges illata nincs. Mosogatószerből, mosószerből, tusfürdőből, samponból, sőt, öblítőből is van ilyen. Én nagyon szeretem.
    Nagy Zoltán

Ha 45 fokban elvágnák a csövet oldalra, akkor belemenne a szappan és a levegő is. A szappanosból vízzel tényleg ki lehet szedni, de a krémes flakonnál az nem működik. Tehát keresztben kell elvágni a tubust, hogy hozzá lehessen férfi a maradékhoz.

Elsőre nem hangzik nagy ügynek, de ha belegondolunk hogy több százmillió ember vesz ilyet minden évben és a legtöbb ilyen pumpás flakonnal ez a gond, akkor az úgy már elég durva mennyiség.

Nekünk egy pumpás üveg van és ahhoz veszünk utántöltőt. A pumpa szívócsöve is ferdén van elvágva, hogy ne vakuumozódjon rá a doboz aljára. Itt vannak normális gyártók, csak keresni kell.

A cr nem tölthető ...
    Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    Ugyan már:
    2019 Newest 3.6V CR2032 LIR2032 LIR2025 Coin Button Cell rechargeable lithium battery Travel Charger Free Shipping

Ez a termék neve.
    Ha rá van írva biztosan feltölti azt is.