Oldala 4 of 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény 31 to 40 of 43

Topic: Műanyag alvókabin, survival pod. BOL

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    http://alexovics.hu/reklamipar/arjegyzek/pet.html
    Itt van minden. 3mm bőven elég szerintem, az az átlag síküveg vastagság. 8mm már golyóálló.
    De szerintem egy vizes palack sincs meg 1mm, inkább olyan 0,2

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 159
    Given: 40

0 Not allowed!
    Köszi!

Érdekes!

Bár a nehezen megszerezhető, nem olcsó dolgok közé sorolom, de lehet, hogy van olyan felhasználás amihez ezek közül valamelyik a legjobb

Valószínűleg a milimétereset is hőlégfúvóval kell megszelidíteni, ha nem síkban akarja használni az ember, de lehet, hogy sokmindenre jobb, mint a plexi.

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Köszi!

Érdekes!

Bár a nehezen megszerezhető, nem olcsó dolgok közé sorolom, de lehet, hogy van olyan felhasználás amihez ezek közül valamelyik a legjobb

Valószínűleg a milimétereset is hőlégfúvóval kell megszelidíteni, ha nem síkban akarja használni az ember, de lehet, hogy sokmindenre jobb, mint a plexi.
    Hát figyelj, ha belegondolsz, hogy folyadéktárolásra mennyire jók, és mennyire nehezen bomlik le. Nem is nagyon törik, stb. Nyomást is jól bírja. Ütést, stb.
    Nagyban is biztosan hasonlóképp viselkedik. Persze valószínűleg nem árt neki valami keret, alátámasztás. Ami felőlem aztán lehet betonból, vályogból, sárból, bármiből. De belülre már egy steril felületet szeretnék amit ez a polimerréteg tud nyújtani. Hőlégfúvóval biztosan lehet lágyítani de vigyázni kell mert hő hatására összemegy egy kicsit. Még nem próbáltam. De szerintem simán hajlítható is. ugyanúgy ahogy ha kivágsz egy darabot egy palackból azt is meg tudod hajlítani.
    A ragasztása kérdéses, de ha az akváriumot és az üveget megfogja a szilo ami azért köztudottan az egyik legsimább felületű anyag, akkor a PET-et is biztosan. Azért is használnék inkább szilót, mert az biztosan viszonylag környezetbarát anyag. Tehát nem mérgező. Max ecetsav oldódik ki belőle ami egy körben még fertőtleníti is a kabint. Szerintem ezekkel az anyagokkal könnyű bánni. A bejárat meg szerintem egyszerűen vízhatlan zipzár. De akár egy konkrét szerkezetet is rá lehet ragasztani.

Ahogy elnézem ez nem túl kreatív fórum, eddig nem nagyon érkeztek komolyabb tanácsok. Mérnököknek meg van jobb hobbijuk is az 500k-1 millás fizetésükből.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 159
    Given: 40

0 Not allowed!
    Azért az igazán dobozon kívül gondolkodós kreativitás és a biztonságra való törekvés az ritkán jelentkezik egyszerre az emberekben, mondhatni szinte biztos, hogy csorbul az egyik, ha erős a másik. Ezért egészíthetik jól ki egymást. Van egy vad ötleted, majd racionalizálni tudod az itt kapott tippekkel... Ha így nézed, aranyat érnek a tippek, amiket kaptál eddig is.

Amúgy, ha már PET én a heggesztésének néznék utána. Az, hogy az üveget ragasztja a sziló, nem azt jelenti, hogy mindent ragaszt. Nem a felület simasága számít, az üveg a legtöbb esetben kémiailag stabil. Ha valami olyat próbálsz meg ragasztani, amit megtámad a sziló, akkor az anyag külső rétege átalakul és leválik, viszlát ragasztás. Próbáld ki palackon.

Én szeretek résztvenni gondolatkísérletekben, de most nincs semmi olyan projekt ami megmozgatna PET lemez témakörében. Lehet, hogy motorra kell majd plexit készítenem, és ott jobb lenne PET lemez, mint a plexi, de ha el kell mennem az ország másik végébe érte, akkor lehet, hogy mégis megoldom plexiből valahogy. Egy ilyen alvókabin BOL pedig végképp a hatókörömön kívül esik jelenleg sajnos

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 146
    Given: 127

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    ha az akváriumot és az üveget megfogja a szilo ami azért köztudottan az egyik legsimább felületű anyag, akkor a PET-et is biztosan.
    Én inkább a műanyag hajlékonysága miatt írtam, hogy próbáld ki kicsiben. Az üveg sima, de rideg, és a szilikonkaucsukot - ha jól tudom - kifejezetten üveglapok ragasztására tervezték. Talán a PET lapok összeragasztására is van egy erre kifejlesztett módszer, ami tartósabb, mint a szilikon. Viszont nem vagyok műanyagipari-mérnök. csak ötletelek, "komolyabb tanácsot" nem tudok adni.

Ahogy elnézem ez nem túl kreatív fórum, eddig nem nagyon érkeztek komolyabb tanácsok. Mérnököknek meg van jobb hobbijuk is az 500k-1 millás fizetésükből.
    Ha csak az válaszolt volna, aki szakmailag megalapozott "komolyabb tanácsot" tud adni, akkor valószínűleg senki nem reagált volna, és akkor az lett volna baj, hogy senki nem válaszol. A haszontalannak minősített ötleteket ignoráld, felesleges lehúzni a fórumot, azzal, hogy nem elég kreatív. Tulajdonképpen nem kérdeztél semmit sem az általad kiválasztott anyagokról, sem a gyakorlati kivitelezésről. Egy ötletet dobtál fel, amire többen (nem túl optimistán) reagáltak. Tényleg nem tudom, miféle komolyabb tanácsokra számítottál...
    Béke.

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Thumbs Up
    Received: 31
    Given: 6

1 Not allowed!

én mérnök vagyok
    te meg egy fejletlen troll

tehát nem azért nem kreatívkodtam a felvetéseddel kapcsolatban, mert nem lettem volna rá képes
    vagy mert az ilyesmi távol állna tőlem (nyilván azért írogatok ide, mert ez is a hobbyjaim közé tartozik)

azért nem tettem, mert a felvetésed a balatonos projekt után egyértelműen nélkülöz minden valós alapot

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 1

0 Not allowed!
    A reklámiparban a pet et nem szoktuk ragasztani. Illetve igen, de nem várunk el tőle szinte semmit. Keretbe illesztve szilikonnal ragasztjuk, csavarral rögzítjük. Nem hegesztjük, és általában a szívóssága miatt használjuk bepattintva a keretbe ívesen, nagy mértékű hajlíthatósága miatt. hidegen és melegen is hajlítható, illetve megtörhető visszatörhető akár 180 fokban is törés nélkül. Ha valamit készítünk, pld doboz, tároló, vízzárónak kel lennie akkor plexit használunk. jól ragasztható kloroformmal, melegen lehet hajlítani. A pet-nél a szilikon kb a gumitömítés szerepét tölti be alig fog, ha szétcsavarozzuk és kivesszük a keretből a szilikon szinte lehúzható róla, illetve a keretben marad. jól fúrható, viszont nehezen vágható, csiszolható, szálakat húz. nem polírozható. Vízzáró akkor lesz, ha két fémkeret közé tesszük és szilóval kinyomva összecsavarozzuk össze huzatjuk a két fém közé. Lehet fa is, vagy bármi ami elég merev. Nem emlékszem rá, hogy használtunk volna tetrahidrofuránt a ragasztásához. (Polisztirolt ragasztja) Elég mérnöki?

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 1

0 Not allowed!
    Egy teljes tábla pet lemezt akár egy ragasztószalaggal is össze lehet fogatni karikába oszt elásni, a földet bírja, vízzáró ha a tekerési irányra figyelsz, akár a 1,5 ös is de a 2 mm es biztosan, ragasztani sem kell, összetekered, és barna szalaggal áttekered párszor. a befedés már más kérdés a bejáratnál meg a hátulján. de nagyon egyszerűen akár egy darab fólia és két biciklibelső, mintha befőttes gumi lenne és kész a cső amiben lehet aludni, de te vagy a befőtt! El van ásva, és csak az a kérdés, hogy pattintod rá belülről a belsőt a külsejére az elején ha bemásztál. Megoldható, nem kell feszülnie a fóliának az elején, lehet több réteg, meg buggyos is akár, csak ne ázzon és ne fújjon be a szél. Ennyi. 2 használt belső, tekercs szalag, 4 sittes zsák egy tábla lemez 3 x 2 m es, és kész a csöved. Ásót vigyél!

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 9

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    A reklámiparban a pet et nem szoktuk ragasztani. ...

Ha jól értem, megmunkálsz ilyen anyagokat.

Az volna a kérdésem, hogy a kydex lemezt(amiből kés, fegyver, meg minfenféle tokot alkotnak), milyen néven lehetne beszerezni?
    (kydex-ként nagyon drágán mérik... )
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 2

0 Not allowed!
    Pvc csatornacső . :-)