Oldala 5 of 5 ElsőElső ... 345
Eredmény 41 to 43 of 43

Topic: Műanyag alvókabin, survival pod. BOL

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló szöged Hozzászólás megtekintése
    én mérnök vagyok
    te meg egy fejletlen troll

tehát nem azért nem kreatívkodtam a felvetéseddel kapcsolatban, mert nem lettem volna rá képes
    vagy mert az ilyesmi távol állna tőlem (nyilván azért írogatok ide, mert ez is a hobbyjaim közé tartozik)

azért nem tettem, mert a felvetésed a balatonos projekt után egyértelműen nélkülöz minden valós alapot
    Én is mérnök vagyok.
    NYME-FMK

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    A reklámiparban a pet et nem szoktuk ragasztani. Illetve igen, de nem várunk el tőle szinte semmit. Keretbe illesztve szilikonnal ragasztjuk, csavarral rögzítjük. Nem hegesztjük, és általában a szívóssága miatt használjuk bepattintva a keretbe ívesen, nagy mértékű hajlíthatósága miatt. hidegen és melegen is hajlítható, illetve megtörhető visszatörhető akár 180 fokban is törés nélkül. Ha valamit készítünk, pld doboz, tároló, vízzárónak kel lennie akkor plexit használunk. jól ragasztható kloroformmal, melegen lehet hajlítani. A pet-nél a szilikon kb a gumitömítés szerepét tölti be alig fog, ha szétcsavarozzuk és kivesszük a keretből a szilikon szinte lehúzható róla, illetve a keretben marad. jól fúrható, viszont nehezen vágható, csiszolható, szálakat húz. nem polírozható. Vízzáró akkor lesz, ha két fémkeret közé tesszük és szilóval kinyomva összecsavarozzuk össze huzatjuk a két fém közé. Lehet fa is, vagy bármi ami elég merev. Nem emlékszem rá, hogy használtunk volna tetrahidrofuránt a ragasztásához. (Polisztirolt ragasztja) Elég mérnöki?
    Igen, erre gondoltam. Ez most kissé ketté töri az elképzeléseimet. Nehéz lesz vízmentessé tenni.

törölt tag -gl
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Egy teljes tábla pet lemezt akár egy ragasztószalaggal is össze lehet fogatni karikába oszt elásni, a földet bírja, vízzáró ha a tekerési irányra figyelsz, akár a 1,5 ös is de a 2 mm es biztosan, ragasztani sem kell, összetekered, és barna szalaggal áttekered párszor. a befedés már más kérdés a bejáratnál meg a hátulján. de nagyon egyszerűen akár egy darab fólia és két biciklibelső, mintha befőttes gumi lenne és kész a cső amiben lehet aludni, de te vagy a befőtt! El van ásva, és csak az a kérdés, hogy pattintod rá belülről a belsőt a külsejére az elején ha bemásztál. Megoldható, nem kell feszülnie a fóliának az elején, lehet több réteg, meg buggyos is akár, csak ne ázzon és ne fújjon be a szél. Ennyi. 2 használt belső, tekercs szalag, 4 sittes zsák egy tábla lemez 3 x 2 m es, és kész a csöved. Ásót vigyél!
    Király vagy! Ez így elég jó, csak az a baj, hogy a henger forma aljában kényelmetlen aludni. Sittes zsákot nem használnék a végére mert újrahasznosított, gyakran égetett anyagból van ami hosszú távon elég büdös tud lenni. Viszont egy vízhatlan zipzár körbe, és egy kör alakba vágott lemez már jó lehet. A henger szélét azért sziloval mindenképp leragasztanám.