Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 15 of 15

Topic: Alpha BOL

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    A konténerem alig több, mint 1 tonna. Úgy gondolom, hogy az a négy darab pontalap elegendő neki. (~ 5 tonna / m2 az nem komoly terhelés, kb. ekkora nyomása van egy átlagos személyautónak is. Az sem süllyed el ha fél évig földön parkolok vele.)
    Ha megsüllyedne, akkor olajemelő és szintezés...
    Mi az az ibex tartály? Mekkora súlyt tároltál azon a hat támasztékon?
    Az ibex tartály néven, a szép fehér műanyag, ráccsal védett, raklapra szerelt tartályt ismerem, esővíz volt benne(kb. 1100Kg mindenestől).
    Mondjuk lehet a talaj volt a hibás, de ki tudja..

Viszont, ha a konténer alja nem a talajon lesz, lehet tennék köré valami védelmet, hogy állatok, darazsak, stb. ne fészkelődjenek be alá, mellesleg ez szerintem elég jó hőszigetelés is lenne...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Az ibex tartály néven, a szép fehér műanyag, ráccsal védett, raklapra szerelt tartályt ismerem, esővíz volt benne(kb. 1100Kg mindenestől).
    Mondjuk lehet a talaj volt a hibás, de ki tudja..

Viszont, ha a konténer alja nem a talajon lesz, lehet tennék köré valami védelmet, hogy állatok, darazsak, stb. ne fészkelődjenek be alá, mellesleg ez szerintem elég jó hőszigetelés is lenne...
    Szándékosan emeltem ki, hogy patkány, róka, stb. ne tudjon aláfészkelni és szükség szerint alá tudjak mászni renoválni, gyerekjátékot kiszedni, stb
    Ibex-et nem ismertem, erre ibc-nek hívja mindenki.

Az ibex név valami elferdülés lehet, hivatalosan is IBC (Intermediate Bulk Container) a neve

Az alátámasztás elég lehet. Hajózási kontéreket is simán pakolják beton járólapokra. Ennek ellenére megszívlelném varég kolléga javaslatát a hívatlan vendégek és a szigetelés miatt.
    Loco en el coco

Én lefesteném rejtőszínre és biztos ami biztos, ültetnék köré valamiféle növényt amit fel lehet futtatni rá pl vadszőlő. Fontos, hogy vizuálisan le legyen rejtve. Szerintem. Egyébként klassz!
    Nagy Zoltán

Jónak ígérkezik ez a topik

Ha hagyományos tetőfedésben gondolkodsz, sajnos mindenképpen hangos lesz az eső miatt. De akár be is lehet futtatni valami növényzettel, borostyánnal, akármivel, bár akkor meg a téli hó nem fog lejönni róla, ami mondjuk 60-70 cm-nél már problémás lehet. Esetleg a zöldtetővel lehet próbálkozni, ha a szerkezet megbírja.