Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 18

Topic: Alpha BOL

Alpha BOL

Hosszú tervezgetést követően nekikezdtem egy ideiglenes "menedék", prepper szótár szerint BOL létrehozásának! A megvalósítás folyamatát szeretném itt, fotókkal illusztrálva leírni.
    Ha lesz valami videóra érdemes építési folyamat, akkor azokat youtube-ra töltöm és megosztom itt.
    A terület az alföldön fekszik két kisváros között. Légvonalban mind a két város 7,5 km távolságra található. A földrészünk 16,7 ha területű, megközelítőleg szabályos téglalap alakú, 300 x 550 méteres. A menedéket a közúttól 115 méterre raktuk le. Mellékeltem egy műholdas képet, amin pirossal a telek körvonalát, kékkel a közutakat, narancssárga ponttal a menedékem helyét jelöltem meg. A tájoláson nem forgattam el, a kép felső része észak felé néz. A föld homokos, mélyebben agyagos, mezőgazdasági termelésre nem kimondottan alkalmas. Néhány évtizeddel ezelőtt termeltek rajta, de szerény terméshozamot tudtak csak elérni. Az erdők jól érzik rajta magukat, dús az aljnövényzet. A legközelebbi lakott tanya 1 km távolságra található, a tulajdonosa jó ismerősöm, Ő egy Önellátó gazdálkodó- állattartó ember, nem jelent veszélyt az értékeinkre. Az erdő előtt elmenő dűlőút nem használt, az állami erdészet emberei szoktak néha elautózni rajta. Az erdő többnyire telepített 20 éves akácos. A telek azon része, ahol az építmény található, vadon nőtt erdő, ami nem lesz sosem kivágva, maximum alakítva. Így az erdő esetleges tarvágása esetén sem lesz szabadon álló a menedékünk.
    A telken jelenleg egy omladozó nyári konyha és két összedőlt épület található, illetve az a sárgára festett katonai felépítmény, amit már mi rakattunk oda.
    Csatolt képek Csatolt képek

Nagyon érdekesnek ígérkezik a topikod. (Egy kérdés: biztos, hogy jól írtad a területetek nagyságát? Mert a műholdkép alapján inkább 1,67 hektárra saccolom, nem pedig a tízszeresére...)

Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    Nagyon érdekesnek ígérkezik a topikod. (Egy kérdés: biztos, hogy jól írtad a területetek nagyságát? Mert a műholdkép alapján inkább 1,67 hektárra saccolom, nem pedig a tízszeresére...)
    300 x 550 méter, mint ahogy írtam is...

Ja bocs, valószínűleg az utólag berajzolt vonalak vastagsága tévesztette meg a szememet. Szép, nagy terület.

" Az erdő többnyire telepített 20 éves akácos. A telek azon része, ahol az építmény található, vadon nőtt erdő, ami nem lesz sosem kivágva, maximum alakítva. Így az erdő esetleges tarvágása esetén sem lesz szabadon álló a menedékünk. "

A területen a fa tulajdonjoga a tiéd , vagy nem ? Saját területeden nem vágathatja ki az állam az erdőt , vagy rosszul tudom ?
    Ígéretes hely ... Kutad nincs ?

Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    " Az erdő többnyire telepített 20 éves akácos. A telek azon része, ahol az építmény található, vadon nőtt erdő, ami nem lesz sosem kivágva, maximum alakítva. Így az erdő esetleges tarvágása esetén sem lesz szabadon álló a menedékünk. "

A területen a fa tulajdonjoga a tiéd , vagy nem ? Saját területeden nem vágathatja ki az állam az erdőt , vagy rosszul tudom ?
    Ígéretes hely ... Kutad nincs ?
    Saját az erdő (feleségem nevén van) Természetesen a tulaj vágathatja az erdőt, nem más. Van erdészeti terv, meg szakirányító, favágó, stb. Bonyolult az erdőgazdálkodás - legalább is nekem.
    Van egy fúrt kút, de nem használtam még. Az is lehet, hogy nem működik.
    Jelenleg egy pályázatban vagyok. Ha az sikerül akkor lesz új kút víztisztítóval, 3 fázis meg szennyvízkezelő akna. Majd erről akkor írok ha sikeres lesz a pályázatunk.
    Nemsokára megyek ki, majd csinálok néhány fotót...

Elkészült a tető és terasz terve. A hétvégén még megtervezem a kerítést is és mindkettőnek megcsinálom az anyag kigyűjtését. Karosszériásnál van a vonóhorgos autóm. Jövő hét közepére ígérte a szerelő. Ha elkészült, megyek megvenni az anyagot. Jövő hét végén szeretném a tető és a kerítés oszlopait is lebetonozni.
    A tető fém szerkezetre kerül. A fedésénél számításba jött bitumenes hullámlemez, trapézlemez és hullámpala. Szerintem ez utóbbi a legesélyesebb. A bitumenesben nem bízok, van vele negatív tapasztalat. A trapézlemez meg hangos az esőben.
    Építő jellegű kritikát vagy javító ötletet szívesen fogadok.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Last edited by Alpha; 03-16-2019 at 03:45 AM.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Elkészült a tető és terasz terve. A hétvégén még megtervezem a kerítést is és mindkettőnek megcsinálom az anyag kigyűjtését. Karosszériásnál van a vonóhorgos autóm. Jövő hét közepére ígérte a szerelő. Ha elkészült, megyek megvenni az anyagot. Jövő hét végén szeretném a tető és a kerítés oszlopait is lebetonozni.
    A tető fém szerkezetre kerül. A fedésénél számításba jött bitumenes hullámlemez, trapézlemez és hullámpala. Szerintem ez utóbbi a legesélyesebb. A bitumenesben nem bízok, van vele negatív tapasztalat. A trapézlemez meg hangos az esőben.
    Építő jellegű kritikát vagy javító ötletet szívesen fogadok.
    Precíz tervezés!

Amit én változtatnék, az annyi, hogy a konténert lehetőleg minél nagyobb felületen támasztanám alá, hogy a súlya eloszoljon, szerintem a 4Db falazó blokk kevés lesz.(egy ibex tartályomat 6 darabra támasztottam, kb a földig süllyedt nyár végére...)
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Precíz tervezés!

Amit én változtatnék, az annyi, hogy a konténert lehetőleg minél nagyobb felületen támasztanám alá, hogy a súlya eloszoljon, szerintem a 4Db falazó blokk kevés lesz.(egy ibex tartályomat 6 darabra támasztottam, kb a földig süllyedt nyár végére...)
    A konténerem alig több, mint 1 tonna. Úgy gondolom, hogy az a négy darab pontalap elegendő neki. (~ 5 tonna / m2 az nem komoly terhelés, kb. ekkora nyomása van egy átlagos személyautónak is. Az sem süllyed el ha fél évig földön parkolok vele.)
    Ha megsüllyedne, akkor olajemelő és szintezés...
    Mi az az ibex tartály? Mekkora súlyt tároltál azon a hat támasztékon?