Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 26

Topic: Szemét, szemetelés, környezetvédelem

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 3

0 Not allowed!
    A túra hátizsákomban ott van vagy 30 éve egy ültetőlapát (műanyag homokozólapát) ami minden ilyen problémát megold. Ennyi.
    Amikor katona voltam, akkor magunkkal vittük nejlonzacskóban. Nem környezetvédelmi, hanem kutya okokból. De ez is működhet.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 210

0 Not allowed!
    100 liter fáradt olajat öntöttek az esővíz-elvezető árokba Egerben

https://444.hu/2019/03/21/100-liter-...arokba-egerben

Milyen büntetést érdemelne az ilyen? Igyon meg belőle 2 litert?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem tudom pontosan meddig szedtem ma a szemetet, de szerintem legalább másfél órán át. Találtam 9 üveget és sörös/kólásdobozt. Az vagy 250 Ft. De persze többnyire csak műanyag flakonokat, dohánydobozt, gyorskajás papírt és műanyagot meg hasonlókat szedtem össze. Marha jó, amikor a nem visszaváltható flakonokat félig elfogyasztva dobják ki, mert akkor nem csak hogy össze kell szednem, de még a kupakját is kell tekergetnem, kiöntenem és visszatekernem. De van jobb is. Amikor ronggyal tömnek ki egy zacskót, és bedobják az árokba ami tele van vízzel. Kihalászom, de mivel a megszívja magát a rongy, így vagy 10 kiló lesz egy szatyor. Talán egyet még elbírok a zsákban a többi szeméttel, de többet nem. Szóval volt amit kihalásztam de hátrahagytam következő alkalomra. Valószínű hogy pelenkák ezek, teleszarva. Némelyik bűzlik mint az állat. De vagy felszedem, vagy ottmarad.

Ha tiszta környéken akarok lenni, nekem kell felszedni, mert sem az önkormányzat nem fogja, sem a szomszédok.

Az összeszedett zsáknyi szemétről majd mindig lövök egy-egy képet és ha vége a szezonnak, majd lesz belőle egy videó.

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 3

0 Not allowed!
    Egy aktuális videó a témáról:
    Ebben a szennyezésről, talapusztulásról, klímaváltozásról és egyéb potenciális kockázatokról van szó, főleg a második fele tartogat új infókat és cáfol meg számos tévhitet (volt ami engem is meglepett)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Vége a mai szemétszedésnek. Nem tudom mennyit voltam kint, de ez most kemény volt. Kivittem egy közepes zsákot, mert gondoltam hogy vagy 5 szatyor szemét van kint, de az elején láttam hogy itt bizony komolyabb kell, úgyhogy visszajöttem egy bazi nagy zsákért. Lapáttal kihalásztam a szatyrokat, MIND tele volt szaros pelenkákkal. Az összes. Szatyronként 4-5 darab. Némelyik szatyor szétszakadva, és MIND megszívva magát vízzel. Kezdtem megpakolni a zsákot, aztán araszoltam vele, vagy 20-szor meg kellett állnom. Folyamatosan pakoltam bele a cuccot, a végén lett a zsák vagy 50 kiló. Azt hittem beledöglök, de végül csak sikerült elhúzni a házhoz. Féltem hogy kiszakad a súly alatt, meg irgalmatlan bűzt árasztott, majdnem be is hánytam tőle. A jó hír, hogy azt hiszem hogy ez volt az utolsó szarospelenka adag, a többi csak "normális szemét", flakonok, üvegek, stb. Azt se szeretem, de a pelenkás ügyhöz képest az már semmi. Fényképeztem is itt-ott, amíg megpihentem.

Ki kéne tenni valami "ne szemetelj mert kamerával figyellek" feliratot.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Most is kint voltam, 1 zsákkal lett szemét az árokból, és még 1 zsákkal az erdőből. Meg kihoztam a fák közül valami nehéz, bazi nagy műanyag izét, ránézésre azt mondanám hogy egy játék-konyhabútor akart volna lenni, vagy valami ilyesmi. Beletömködtem egy lyukas kosárlabdát is, remélem elviszi ezeket is a kukás. (Elvileg csak a fehér szemeteszsákba tett szemetet viszik el, de gyakorlatilag szerencsére a macskatápos zsákba tett dolgokat is bedobják a kukásautóba, meg a kartondobozokba rakott szemetet is. Igaz, azokba megválogatom hogy mit teszek, általában csak konzervet és karton papír szemetet, hogy ne hulljon ki belőle.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Kb. 1 hete észrevettem hogy a 3. szomszéd elé le van borítva egy hatalmas adag szemét. Többnyire műanyag flakonok, félig töltve, üvegek, stb. Ma is tettem arra egy kört hogy megnézzem mi a helyzet, persze a szomszéd nem szedte össze. nem igazán értem az embereket. Most tényleg kivárja a tavaszt vele amíg én szedem majd össze? Neki úgy jó hogy ott az a sok mocsok a háza előtt?

A második szomszéd portája előtt pedig még mindig ott az a rakás szarral töltött pelenka. Na őt se érdekli a dolog, nem fogja összeszedni. Az már vagy 2 hónapja ott van... Egyelőre még nem tudom hogy hogy szerzek majd pénzt arra hogy a mások szemetét feltakarítsam és elszállíttassam, de $4 / zsák. Talán a szomszédoknak kéne mondani? Vagy online próbálkozzak majd vele, GoFundMe oldalon vagy ilyesmi? Majd ki kell találnom valamit...

Mindenesetre erre az évre én befejeztem a szemétszedést, van egy rakás felvétel, talán a hétvégére összevágom. Ez elég undorító év volt ebből a szempontból, bárki dobálja a pelenkákat mindenfelé, marhára örülnék neki ha abbahagyná. A többi szemét annyira nem nagy gond, valahogy össze lehet őket szedegetni, de ez a pelenka dolog, ez ritka undorító.

Ja, ma találtam egy kidobott szarvas bordát is. Hogy miért az árokba dobták és nem vitték be vagy 20 méterre az erdőbe azt nem tudom. Biztos marhára megerőltető lett volna nekik. A vadászok egy kicsit lehetnének tekintettel az erdőre.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hogy valami pozitív is legyen.

20.000.000 faültetés - project. Youtuberek dobják össze a pénzt, legalábbis többnyire, a gazdagabbak sokat, a szegényebbek 1-2 dollárt. Elon Musk is beszállt $1 millióval, a Google és a Twitter vezetője is komoly összeggel, PewDiePie és egyéb hírességek.

15 millió környékén járnak. 1 dollár = 1 fa.

https://teamtrees.org/

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!