Eredmény 1 to 10 of 10

Topic: Atom RPG - orosz Fallout 2?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up
    Received: 1,620
    Given: 1,958

0 Not allowed!

Atom RPG - orosz Fallout 2?

http://atomrpg.com/

https://www.facebook.com/atomrpg/

Hallott róla valaki? Nézem az értékeléseket, és pozitívak. Olyan játéknak tűnik amiért érdemes lehet pénzt kiadni, főleg hogy olcsóbb is mint az amerikai játékok.

Játszottam már orosz akció-RPG-vel, az se volt tökéletes, de mégis tetszett. És ez meg még jól is néz ki. Talán nem Fallout 2, inkább Wasteland 2. Vagy valahol a két játék között.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Atom RPG (Szovjet Fallout)

A játék tegnap jött ki, a 60 dolláros amerikai játékok mellett az oroszok ezt megcsinálták és csak 15 dollárt kérnek érte. A játék kinézete Fallout 2, látszólag teljesen jól viszi a poszt-apokaliptikus vonalat, mert rengetegen írják hogy jó a játék.

Kicsit gyűjtögetek, aztán ha összejön, akkor megveszem januárban. Majd írok róla értékelőt.

https://www.rockpapershotgun.com/201...-rpg-released/

https://store.steampowered.com/app/5...ic_indie_game/

A Fallout 76-ot esetleg csak akkor próbálom ki ha ingyenessé válik, ez az orosz játék viszont megmozgatta a fantáziám.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tegnap felidgesítettem magam, mert véletlenül nem az eredeti Steam fiókomra vásároltam meg, hanem egy másikra (ami azt se tudom minek van). De megoldódott a probléma, visszakaptam a pénzt vagy 2 óra alatt és megvettem a rendes fiókra.

Még csak 1-2 órát játszottam vele.

Az intró és a bevágott videók Fallout 2-sek. A játékmenet is az. A karakterkészítés is az. A kinézete is hasonló. Vannak benne humoros dolgok, a párbeszédek is úgy vannak megoldva mint a falloutban. (Nem a 4-ben, hanem az előzőekben.) És a kezdő-sztori is hasonló, nucleáris háború, épp csak nem a jövőben, hanem még a szovjet korszaka végén és csak néhány évvel utána vagyunk. Még megy az elvtársozás is.

Egyelőre nem történt túl sok minden, bementem egy faluba, beszélgettem a lakosokkal, megoldottam két "küldetést", kinyírtam néhány pókot, patkányt és darazsat, gombát szedtem és mikor éjszaka volt, beosontam 2 öregasszonyhoz és kiraboltam a házukat amíg ők aludtak. (Öregezés?)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Néhány dolog ami a Fallout 2-ben nem volt logikus, (például a vásárlásnál a pénzátadás), az ebben a játékban néhány egyszerű dologgal ki lett javítva. Ha veszel valamit és a pénzt áthúzod, akkor nem kell megadnod hogy pontosan mennyi pénzt akarsz átadni, hanem a játák automatikusan annyit ad. Az automatikus mentés is nagyon jó, párszor kisegített.

Állati nagy a bejárható terület és az NPC-k többségével beszélgetni is lehet, majdnem mindegyikhez tartozik fénykép is. Vannak benne utalások híres könyvekre, filmsorozatra is. Lenin, sarló kalapács, kommunisták, stb. Mindenből van bőven.

A gond hogy az elején elrontottam a karaktert, mert olyan beállítást adtam neki, hogy ha kísérője van, akkor az negatívan hasson rá. Ezzel jól megszívtam a dolgot, mert a látást korlátozza le, ami egy puskás karakternél nagyon nem jó. Úgyhogy most késsel és baltával aprítom az ellent...

Rengeteg a küldetés és mellékküldetés. Szóval hiába toltam le újabb 8 vagy hány órát, talán többet is, mert még nagyon az elején vagyok mindennek.

Az orosz neveket nem egyszerű megjegyezni. Az épületeken lévő orosz feliratokkal se vagyok kisegítve. Az orosz városnevek meg főleg problémásak. Emiatt a küldetések végrehajtása sokkal bonyolultabb, mert általában mindig meg kell találni valakit, valahol.

De amúgy elég addiktív a játék. Megéri a 15 dollárt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Jóval nehezebb mint a F2. Először is, az indulásnál kevesebb pontot ad a karakterépítéshez. Aztán a fejlődés is lassabb, 21 óra után még csak az 5. szinten vagyok. Nagyon lassan jön a pénz, jó sokszor kinyiffantam már, még jó hogy a mentés ésszerű és gyors. Így csak nehéz és bonyolult, van hogy egy csatát 8-10-szer is le kell nyomni mire sikerül. Vagy eleve le kell lépni és később visszamenni egy magasabb szinten/jobb felszereléssel.

Most kinyírtam egy rakás óriáspókot, lett egy rokkantnyugdíjas kísérőm a másik mellé. Talán 3-an már oda tudok majd vágni az óriáspatkánynak és a könyvégető bandának.

(A játék nem omlik össze, nem találtam benne bugokat sem, Megéri a 15 dollárt.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezek az oroszok egyszer kérnek egy kis pénzt, aztán meg ingyen osztják az új kontentet.

Itt az új frissítés, ami úgy hangzik mint egy DLC, tök ingyen.

20 új hely
    40 új karakter
    20 új küldetés
    új fegyverek
    új animációk
    új hangeffektek
    még több dizájn (pl, új képek töltésnél)
    javítások, fejlesztések

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tegnap végigjátszottam. Az utolsó küldetésre nagyon rá kellett gyúrnom, mert komoly problémák voltak amikor először próbálkoztam vele.

Az első gond az volt, hogy 4 társat lehet felvenni a csapatba, de a játék bug-ja miatt csak 3 jelent meg. A 4.-nek a bázis előtt kellett volna lennie, de sose volt ott. Úgyhogy a 3 másikkal nyomultam, ott viszont a rabszolgalány tudott zárat törni, de harcolni nem volt hajlandó. Csak fogta a fegyvereket és mikor kitört a balhé, akkor mindig elfutott. Arra volt még jó, hogy felerősítettem, aztán ő hurcolta az összeszedett eladható dolgokat.

Az utolsó küldetésen viszont pont emiatt csúnyán lemészárolták az egész bandám...

De a játékfejlesztők kijavították a hibát, megjelent a bázisnál a katona, beállt a csapatba, majd a rabszolgalányt elküldtem a bázis konyhájára szendvicset csinálni, a többiekkel meg rákészültünk a végső összecsapásra. Valójában így már nem volt nehéz. Géppuskás pontok feltolva, RPK74-esek 3 embernél, a negyediknél meg egy komoly mesterlövész puska. Nekem nem is nagyon kellett semmit csinálnom, csak nyomtam a többibe a gyógyszert amíg ők harcoltak.

A végén meg volt egy összefoglaló arról hogy melyik város hogy fejlődött fel, melyik vezetővel mi lett, stb.

Nagyon szuper a játék, mindenkinek ajánlom. Totál Fallout 2, fejlesztve, de csak annyival amennyire kell. Nem tolták túl, nagyon egyszerű megoldások vannak benne, átlátható az egész.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Végigtoltam először, aztán most újrakezdtem.

Ezúttal már tudtam a buktatókat és nem toltam ki magammal karakter-beállításoknál. Csak semmi "lone wolf".

A szerencsét beállítottam 1/10-re. Falloutnál is úgy szoktam, és nem igazán szokott belőle hátrányom lenni. Elvileg minél kevesebb a pont, annál rosszabb, mert mindenre hat, de szerintem nem számít.

És most női karakterrel játszom. Ami vicces, mert még csak most kezdtem újra, de máris 2 olyan helyzet is volt ahol számított. A játék legelején ingyen adtak a karakternek dolgokat. Egy küldetésnél meg simán beengedték a karakterem egy helyre, mert az őr szép nőnek találta.

Végül is logikus. Egy szép nő egy kis ésszel a poszt apokaliptikus világban biztosan sok mindenhez hozzájutna.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Van kutya a játékban, és nem értettem hogy hogy lehet hogy sosem találkozok vele és nem látok küldetést sem. Most rákerestem és már tudom. A kutyát véletlenszerűen lehet megtalálni, ha a szerencsén nagyon magas pontszám van. Na, 1/10-zel sose fogom megtalálni azt a kutyát.

Viszont a nagyvárosban rájöttem hogy simán a csatornafedeleknél le lehet menni és lent van egy rakás küldetés. Egy őrült fazon, meg egy csempészbanda is.

Igazából másodjára sokkal könnyebb az egész játék, csak rendesen kell kiválasztani hogy mire raksz pontot. A karakter-készítésnél és a játék közben is.

A játék csapatából beszélt valaki egy podcast-ban. Komoly kutatásokat végeztek a játékhoz, nem csak hogy a szovjet történelmet, humort, személyeket tanulmányozták, de személyesen ellátogattak még Csernobilba is, hogy a játék hangulatába átemeljenek a radioaktív valóságból.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    10
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Akartak egy DLC-t, de a végén annyira belejöttek hogy egy teljesen új játék lett belőle.

"AtomRPG: Turograd" . Most jön ki Steam-en, és csak 11 dollár.

Az idegesítő Facebookolás helyett szerintem megveszem a játékot, végigviszem kétszer és elleszek vele néhány hétig.

https://store.steampowered.com/app/1...RPG_Trudograd/