Oldala 5 of 5 ElsőElső ... 345
Eredmény 41 to 47 of 47

Topic: Hogyan készül az összeomlásra a hatalom?

Junior Member lewy77's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2016
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Csatlakozás dátuma
    Apr 2016
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    google fordítóval

Csatlakozás dátuma
    Apr 2016
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 8

7 Not allowed!
    Ma beszéltem egy régi cimborámmal aki a HM-ben dolgozik. Néhány érdekesség amit tőle halottam és amit saját szememmel láttam egy "katasztrófavédelmi lerakatban".
    - Gyakorlatilag nincsenek tartalékok a rendszerben. a közigazgatásban általában pont annyi ember van amennyi épp el tudja látni a feladatot. A honvédségnél, tűzoltóságnál annyi sincs ami elméleti szükséges létszámszint lenne.
    - Az irányítási rendszer hézagos, katasztrófahelyzetben a meglévő emberállomány irányítása is meglehetősen kaotikus lenne.
    - A tévhitekkel ellentétben viszont az anyagi bázis többé-kevésbé megvan. A szükség-lerakatok fel vannak töltve (rakarók, ágyak, homokzsáknak való, stb stb), viszont hiány lenne ételből, világítás nem megoldott és sok helyen a fűtés is nehézkes lenne. Műszaki felszerelés szükséges mértékben megvan.
    - Tehát SHTF szituációban hiába lenne még meg a felszerelés nagyja nem lenne ember aki eljuttassa/használja.

* A fentiek nem csak a katasztrófavédelem-HM duóra igaz, de effektíve a közigazgatásban nincs tartalék, ha kihullik egy KAB-os csaj, nincs aki helyettesítse. Ez látszólag nem nagy gond de pl földrengés után képzeljétek mi mennyiségű személyi iratot kéne pótolni...
    * Az EÜ rendszerben nem hogy tartalékok nincsenek, de sok kórház, SZTK, stb így is minimál létszám alatt fut. Szóval itt lenne még egy igen szűk keresztmetszet. A kórházak műszaki állapotát nem is részletezném.
    * A hálózatos infrastruktúra karbantartása is csak épp a "megoldott" szintbe esik, valójában egy 3-as erősségű rengés tudna annyi kárt okozni a vízhálózatban, hogy akár hónapokra víz nélkül maradjunk.
    * Az árvíz-védelem állapota tragikus, a vizügyi igazgatóságok hatáskörét a Fityesz elkúrmány nem csak jelentősen megcsapta, de nagy mennyiségű embert vettek el tőlük. Emelett már a Lopcsányi éra óta folyamatosan hanyatlik az eszközpark is. Valójában a Tiszán bármikor jöhet olyan árvíz ami ellen semmit nem fog tudni tenni a jelenlegi rendszer. A Dunán jobb a helyzet. Az sem segít, hogy évtizedek óta nincs pénz kotrásra és a hullámtér feltöltődése önmagában növeli az árvizek méretét.
    * Mégnagyobb baj, hogy az összes érintett szakmában kevés a jó szakember, mert azok találtak elsőnek jó állást a magánszektorban / külföldön. Így nagy részint a régi 2. és 3. osztályú munkatársak adják ma a "szakmai elitet". Ez a földhivataloktól a tűzoltó állomásokon át a BTR-es századokig és a virológiai/infektológiai intézetekig egyaránt érvényes.

= a magyar államhatalom sehogy nem készül, de ha akarna se tudna leginkább az emberhiány és a szakértők hiánya miatt.
    + Klímaváltozás.
    A felkészülés sosem volt még ennyire aktuális.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 158
    Given: 133

0 Not allowed!
    Európában talán Svájc az egyetlen ország, ami tudatosan készül SHIFT helyzetekre - legalábbis róluk olvastam ilyen hírt. De ott a lakosság is "be van oltva", hogy ne csak várjon a sült galambra, hanem tegyen előkészületeket, legyen tartaléka. Ha jól tudom, ott törvényi előírás, hogy minden újonnan épülő ház alatt óvóhelyet kell építeni. Vajon mit szólnának egy ilyen törvényhez a magyarok, ha emiatt még magasabbak lennének az ingatlan árak? Vagy ha félévvel ezelőtt hoztak volna egy törvényt, amiben előírják, hogy minden családnak 3 havi tartós élelme otthon, valamint 20 db arcmaszk/fő? Nem csak a kormánnyal van itt baj, hanem a lakossággal is.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 43
    Given: 10

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ged Hozzászólás megtekintése
    Európában talán Svájc az egyetlen ország, ami tudatosan készül SHIFT helyzetekre - legalábbis róluk olvastam ilyen hírt. De ott a lakosság is "be van oltva", hogy ne csak várjon a sült galambra, hanem tegyen előkészületeket, legyen tartaléka. Ha jól tudom, ott törvényi előírás, hogy minden újonnan épülő ház alatt óvóhelyet kell építeni. Vajon mit szólnának egy ilyen törvényhez a magyarok, ha emiatt még magasabbak lennének az ingatlan árak? Vagy ha félévvel ezelőtt hoztak volna egy törvényt, amiben előírják, hogy minden családnak 3 havi tartós élelme otthon, valamint 20 db arcmaszk/fő? Nem csak a kormánnyal van itt baj, hanem a lakossággal is.
    Sőt, minden 18+ személy(kivéve mentális gondok) köteles otthon lőfegyvert tartani(az állam biztosítja), és évente lövészetre járni....
    Ha úgy adódik, akkor pár perc alatt kiosztják a hozzávalót a helyi illetékesek...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 46
    Given: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló lewy77 Hozzászólás megtekintése
    KONSTANCA amerikai haditámaszpont lett. Patriot ütegek, hajók. Így a város Orosz és közel-keleti célpont lett. Persze hogy felújítják a polgárvédelmi bunkereket...
    Ez nem felkészülés. Szerintem...